Mesajı Okuyun
Old 13-03-2016, 17:43   #1
Konuk hemşiree

Varsayılan boşanmaaa davasına red

iyi günler size sormak istediklerim var.. 3 sene önce boşanma davası açtı eşim bana fakat haksız bulundu beni aldatmıştı fotoğraflarla delillerle ispatlandı hakim eşimi haksız buldu emekli maaşının 3de 2sini bana nafaka olarak bağladı az miktarını ona bıraktı icra yoluyla aldım emekli maaşını şimdi aradan üç sene geçti. buna yönelik olarak sorularım:
1: nafaka davasında bana borclu 15 bin tllık dosyası var ben insaflı davranıp dava etmemiştim cezaevine girmesin diye aradan 3 yıl geçti bana boşanma davası açtı bende şimdi o icra dosyasını dava edebilirmiyim ödemediği nafakayı?
2: benim eski dosyam başka ilçedeki asliye hukukda kaldı eşim şimdi başka bir ilçede mahkeme açtı ben bu dosyamı ordan isteyip alabilirmiyim yoksa mahkeme neticesinde hakim isteyip mi getirtecek.
3. ben bu açılan davaya red dilekçesi yazmak istiyorum örnek verebilirmisiniz haksız tarafa nasıl red dilekçesi verebilirim?
4: haksız taraf 3 yıldır ayrı yaşıyoruz bundan dolayı boşanma davası açıp beni boşayabilirmi haksız görülen taraf olduğu için bu davayı açabilirmi.

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim....