Mesajı Okuyun
Old 08-01-2007, 01:39   #4
Av.Duygu Keleş

BAnkaya kredi kartı borcu olan bir şahıs bürodan içeri girer ve kendini tanıtır:
-Merhaba ben B.kredi kartı borcum vardı onu görüşecektim.
-buyrun dosyanıza bakalım.Borcunuz şu kadar.Şu şekillerde ödeme yapabilirsiniz,fazi indirimi var vs.vs.
-Ama ben beyin hastasıyım(Nasıl bişey se anlayamadık ama).der ve olduğu yere yığılır.
bütün büro telaşta.Elimizde kolonyalar adamı ayıltmaya çalışırken bi bakarım adam arkamızı döndüğümüz bi anda yan gözle bakıyor.
Baktık olacak gibi değil güç bela adamı ayağa kaldırdık yolladık.
Ancak ilahi adalet çok geçmeden yerini buldu ve pek kabiliyetli B merdivenlerden inerken ayağı takılarak o çok çalışan kafasını erdivene çarptı ve bu sefer gerçekten bayıldı.Gülsek mi ağlasak mı şaşırdık kaldık.
Ambulansl geldi,B nin eşi ve çocuklarını aradık bulduk ve hastaneye gönderdik.
----------------------------------------------------------
Stajer olduğum sırada girdiğim boşanma davasında üstü başı perişan,eli belinde,belliki köyden gelmiş bir kadın davacı olarak içeri girdi.Mübaşir kendisini yerine aldı.KAdın ayakta ve eli belinde beklerken hakim bey:
-Otur hanım dedi.
D:Yok ben ha boyle eyiyim.dedi.
H:Söyle bakalım neden boşanmak istiyorsun kocandan
D:Gardaşım,aslina pakarsan poşanmak istemiyrım ama sen bağa bi kağut yazsan desan ki oriya "pi daha içki içer habu kariyi ve uşaklarini döversen,çalişmaz eve ekmek getirmezsen sen habu gül gibi karindan boşayacağum"Altini da imzalasan versan bağa da göstersam oğa.(şaka gibi değil mi aynen bunu söyledi)
H:HAnım öyle şey olmaz ya boşanmak istersin boşanırsın ya da boşanmazsın.
Öyle böyle derken hakim kadını ikna edemez ve duruşmayı erteler.
H:Sen git evde düşün,boşanmak istersen şu gün gel boşayalım seni.
KAdın eli belinde kapıdan çıkarken aniden döner:
K:E hakim bey bari küçuk bi kağuda yazaydun.))
Adı Numune olan bir kadın isim tashihi için dava açar ve mahkemede duruşması görülürken hakim sorar:
H:Hanım adının manaını biliyormusun?
D:Heee biliyrım hakim bey.Eşi benzeri olmiyan,Bi tek
Tabi HAkim ,Mübaşir sıra bekleyen avukatlar ve biz stajerler kıpkırmızıbir şekilde kahkaha atmamk için kendimizi sıkıyoruz.
H:Peki sana neden bu ismi vermişler?
D:Annem beni Nemune(Numune demek istiyor)Hastanesınde doğirmiş,bubaminda işi varmiş,Akullarina isim gelmemiş,Demişlerki bari olsun hastanenun adi.
Adli yardımdan bir boşanma davası geldi ve müvekkille görüştükten sonra bir dava dilekçesi yazarak davalı eşe tebliğ ettim.
Takriben bir hafta sonra telefon çaldı.
D:Av.hanımla görüşecektim.
A:Buyrun benim.
D:Ben D.Sen utanmıyormusun yalan yanlış şeyler yazmaya.
A:Efendim.
D:Sen ne biçim avukatsın.
A:Beyefendi önce kendinizi tanıtırmısınız?
D:Ben D,D.Tanımadın mı?Karısından boşamaya kalktığın adam.:S
TAbi o sırada anladım kim olduğunu.
D:Bu kağıttaki yalanları sen mi uydurdun?
A:Beyefendi dilekçede yazılanlar eşinizin anlatmış oldukarı şeyler.Lütfen bu konuyu kendisi ile görüşün.
D:Bunun hesabını vereceksin.Şakk.Telefon yüzüme kesildi
Burası Trabzon.Bizde hikaye çok.Birazını da daha sonra anlatırım.
Saygılarımla