Mesajı Okuyun
Old 11-05-2012, 10:19   #13
Avrasya

Sayın Sedat BAYSAL,

Öncelikle tartışmanın icra müdürlüğü çalışanlarının çalışma koşullarından değil ''İCRA MÜDÜRÜNÜ SIKIŞTIRARAK'' konusuna getirdiğiniz yorumdan çıktığını hatırlatmak isteriz.

Ayrıca biz avukatların bir nevi mesai arkadaşı olan icra müdür ve memurlarına gösterdiği anlayışın karşılığını gördüğümüzü maalesef söyleyemiyorum.

Hatta ne kadar anlayışlı olursak işlerimizin o kadar geciktiğini de özellikle belirteyim.

Bunun dışında icra müdürlerinde çokça gördüğümüz yasa ve normların açık olduğu konularda ''benim uygulamam böyle, git dava aç'' mantığı da varken müdürün keyfinin kahyası tabirim aslında çok da ağır değil. Ancak burada dikkat etmek gereken husus iş yapan, yapmaya niyetli olan memur ve müdürleri ayrı tutmaktır. İsim vereyim, mesela Bakırköy ( ) İcra Müdürlüğü'nde müdür yrd Necdet Bey vardı. Taleplerimin reddine yönelik verdiği kararlara rağmen iş yapma arzusu ve sonuca yönelik davranışlarından dolayı kendisine her zaman müteşekkir olmuşumdur.

Anlattıklarınızdan hareketle sizin de samimi ve iyi niyetli bir müdür olduğunuzu görüyorum. Anlaşmazlığa düştüğümüz husus ise iş yapmak istemeyen - geciktirme niyetinde olanlara karşı tavır hakkında. Maalesef bu niyetteki memurlar ancak sıkıştırma yöntemi ile iş yapıyorlar.

İyi çalışmalar dilerim.