Mesajı Okuyun
Old 11-04-2006, 23:23   #23
Cest la vie

Alıntı:
kendine güvenen,hukuk benim işim diyen bu sınavı bence çok rahat kazanır.neden 355 puanla Ankara Hukuk'a girenle,298 puanla paralı okulda okuyan eşit diplomaya sahip olsun ki.

Sınav sonuçlarını görmeden büyük konuşmayın derim. Tek kriteriniz ÖSS ise, evet bence de sınav sonuçlarını bekleyin.
Bu açıdan kimsenin sınava itirazı olduğunu zannetmiyorum.
Ayrıca hakimlik-savcılık sınavını %2-3lük bir oranın kazanmasının nedeni kalitesizlik değil lütfen objektif bakalım. Herşeyden önce açılan kontenjan ne kadar ve yazılı sınavda 70 puanı geçenlerin yüzde kaçı bu kontenjan içerisine girebiliyor? Ayrıca her mezun hukukçu mutlak surette bu sınava giriyor mu?Sorular tüm hukuk fakülteleri tarafından ortaklaşa mı hazırlanıyor ve bu sınava girenlerin hepsi eşit konumda mı giriyor? Bu soruların cevabını yazmak zorunda değilsiniz, sadece beyin jimnastiği yapmak istedim.
Lütfen artık iyi hukukçu olabilmede "kişisel gelişim+çaba"nın etkisini yadsımayalım. Bir kimsenin X fakültede okuması değildir onu öne geçiren,herşeyden önce içerik önemlidir. Bu yüzden avukatlık sınavının yerindeliği hakkındaki fikrinize bir özel hukuk fakültesi mezunu olarak katılıyorum.
Sevgilerimle