Mesajı Okuyun
Old 29-03-2013, 18:03   #14
av.araf

Staj dönemimden iki farklı deneyimi paylaşmak istiyorum.

Hacizden önce borçlu ile yapılan görüşmelerde borçlunun sorun çıkartacağını tahmin ettiğimizden Polis desteği ile mahalle gittik. Tahminlerimiz doğru çıktı. Muhafaza yaptığımız esnada borçlu yakınları olan yaşlı teyzeler tarafıma sözlü ve fiili saldırıda bulunmaya başladılar. Polis memuru arkadaşlar hemen olaya müdahale ederek avukat hanım muhafaza bitene kadar siz bir memur arkadaşımızla birlikte bizim aracımızda bekleyin, bizler de buranın sakinleşmesi için gerekeni yapalım diyerek büyük bir özenle beni olay yerinden uzaklaştırdılar. Bu sayede haczin verdiği kızgınlıkla gerilen yaşlı teyzelerimiz karakolluk olmadığı gibi bende bir zarar görmeden haczimi tamamladım.

Bir başka olay da ise , haciz yapacağımız evin merdivenlerinden çıkarken evin bahçesine birlikte girdiğimiz polis memurunun haciz mahalline bizimle girmediğini farkettim. Benim arkama baktığımı farkeden borçlu evin kapısını üzerimizden kilitledi. Bayan memur, ben, borçlu ve iki yakını bir müddet evde kilitli kaldık. Bu esnada ne kapıyı çalan oldu ne bizi arayıp soran. Sağ duyu ve sakinlik neticesinde herhangi bir zarar görmeden mahalden çıktığımızda polis memuru arkadaşı bahçedeki dut ağacında dut yer vaziyette buldum.
Bizzat kendi hayatımda yaşadığım bu iki farklı tecrübe genellemelerin ne kadar yanlış olacağını gösterdi bana.