Mesajı Okuyun
Old 31-12-2007, 13:19   #1
av.gzm

Varsayılan Boşanma Davası-Ses Kaydı

Sayın Meslektaşlarım;
Eşini başka bir kadınla aldatan ve uzun zamandan beri eşinden ayrılma düşüncesi taşıyan davacı ;davalı müvekkileden boşanabilmek , boşanma davası neticesinde tazminat yükümlülüğünden kurtulabilmek ve çocuğun velayetini alabilmek için dava dilekçesinde ; davalı müvekkilenin kendisini başka bir erkekle aldattığını ve davalı müvekkilenin müşterek çocuklarını sevmediğini , ona kötü davrandığını iddia etmiş ; bunu ispatlayabilmek için de ; davalı müvekkile ile yaptıkları bir konuşmanın ses kaydını dosyaya ibraz etmiştir.davacı ile davalı müvekkilenin karşılıklı konuşmalarını içeren bu CD kaydını dinlediğimde ; davalı müvekkilemin davacı tarafından tahrik edilerek birtakım sözler sarfedildiğini ve konuşmanın ; davacının haksız tahrik içeren bölümünün kesilmiş olduğunu anlamış bulunmaktayım.Örneğin davacı ; sana varana kadar ben ne kızlarla beraber oldum sözüne karşılık ; davalı müvekkile ben de senden önce okulda birini çok sevmiştim demiş ; fakat CD kaydında sadece davalı müvekkilenin konuşması yer almıştır.Ayrııca davacı söz konusu konuşmayı mahkemeye ibraz etmek için bilinçli olarak kaydettiğinden yargılamanın kendi lehine sonuçlanabilmesi amacı ile konuşmayı yönlendirmiştir.

1-)Sizce söz konusu ses kaydı ile ilgili nasıl bir beyanda bulunmalıyım?

2-)Davacı şehir dışında çalışmakta olup ;davalı müvekkile davacının anne babası ile aynı evde oturmaktadır.Evliliklerinin başından bu yana davacıdan kendisini de yanına almasını ve ayrı bir evde yaşamalarını isteyen davalı müvekkilenin bu isteği davacı tarafından defalarca reddedilmiş ve davalı müvekkile ile oratk bir yaşam tesis etme yönünde hiçbir girişimde bulunulmamıştır.Sizce davacının kusurunu ispatlamak için bu yeterli bir sebebp midir?

Sorum biraz uzun oldu ama yardımlarınıza ihtiyacım var
Saygılarımla..