Mesajı Okuyun
Old 10-01-2008, 23:03   #1
eminem

Varsayılan Askerlik Yapan Eş/Ayrı Şehirler/Anlaşmalı Boşanma

2 yıldır resmi olarak evliyim(bunun 10 ayı nişanlılık süresi)yaklaşık 11 ay kadar beraber yaşadık,fakat yaşadığımız bazı problemlerden dolayı ben ayrılma kararı aldım ve karşı taraf da bu kararı onaylamış durumda.kendisi 2007 ağustos ayından itibaren askerde,kendisiyle bir kereliğe mahsus görüşmemizde askerde olduğundan dolayı boşanma işlemlerinin mecburi olarak ertelendiğini yoksa askerde olmasaydı işlemleri hemen başlatmakta sakınca olmadığını,gerekirse ikamet ettiğimiz yerdeki arkadaşlarından birine vekalet vererek işlemleri başlatabileceğimi söylemişti.ve ben askerden gelmesini beklemek gibi bir düşüncede değilim,işlemleri başlatabilmem öncelikli olarak ne yapmam gerekiyor.durumumuzu zorlaştıracak ne bir çocuk ne de sonradan edinilen herhangi bir mal varlığı yoktur.ben kararı aldıktan sonra evimizi boşalttım ve eşyaları ayırdım,kendisi de eşyalarla ilgili herhangi bir talepte bulunmadı.bunun için bulunduğum yerde bir avukat tutmam gerekiyor mu?dilekçemde tam olarak ne yazmam gerekiyor?vekalet vermesi şart mı,ben dilekçeyi hazırlayıp göndersem ve imzalatıp müracatta bulunsam olmaz mı?bu süreci işletebilmem için uygun olan yöntem nedir?bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden teşekkür ediyorum