Mesajı Okuyun
Old 30-10-2003, 01:19   #6
EKSPER

Sayın SERDAR BEY ;

aynı bankanın başka bir kartını ben kaybettim (geçen sene) .
Olayı fark etmem 20 saat sonra oldu 32 slip çekilmiş ve ben hemen kredi kartları servisinden harcama miktarlarını ve harcama yapılan yerlerin isimlerini alıp cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum ve bu iş yerlerindeki sliplerin kopyalarının bazılarını alıp imza örneğimi dilekçeme ekledim ve kredi kartları servisine faks çekerek bu harcamaları kabul etmediğimi bildirdim .

Ancak ödeme günümde bu harcamalarıda kapsayan tutarı bankamdaki hesabımda tutdum. bilahare banka benden bu harcamalarla ilgili tahsilat yapmadı. satışı yapan iş yerlerinin muhatap bankalarından slipleri istedi ve imza kontrolümü yaptı .
sonuçda ben benim kartıma ÇALINDIKTAN SONRA YAPILAN HARCAMALARLA İLGİLİ ÖDEME YAPMADIM.

Araştırmamı devam ettirerek kartımı kullanan kişiyi ve kullandıranlar hakkında açtığım davadan dolayı kişileri yakalattırarak adalete teslim ettim , adamlar içerde yatıyorlardı. gazetelere ve tv ye çıktım. kredi kartları ile ilgili açıklama yaptım. ertesi gün benim kartımla alış veriş yapılan bir benzinciye gittim. slipin kopyasını istedim ve BENZİNCİDE NE GÖRDÜM BİLİYORMUSUNUZ?. KREDİ KARTI İLE YAPILAN ÖDEMELERDE KİMLİK GÖSTERMEK MECBURİDİR UYARI LEVHASININ ÖGÜN YENİ ASILDIĞINI ?

48 YAŞINDAYIM BU GÜNE KADAR VE ŞU ANDA DAHİ KİMSE KİMLİK SORMUYOR. O GÜNLER OLAY TAZE İKEN TV. LER KONUYU İŞLEYİNCE BİRAZ ÖNEM GÖSTERİLDİ . SONRA HİÇ.
BİZLERDE SUÇLUYUZ. HİÇBİR ALIŞ VERİŞİMİZDE KREDİ KARTIMIZLA BERABER KİMLİĞİMİZİ KASAYA VERİYORMUYUZ. ? VEYA RESTAURANTDA HESAP GELİNCE KARTIMIZI BIRAKIP GELEN SLİPLERİ İMZALIYORUZ.

ÇALINAN VEYA KAYBETTİĞİM KARTIMI KADIN BİLE KULLANMIŞDI ??BEN ERKEĞİM ADIM AHMET ! SONUÇ OLARAK OLAYA 24 SAAT İÇİNDE MÜDAHALE EDİP İTİRAZ DİLEKÇENİZİ YAZMANIZ GEREKİYOR VE / VEYA TELEFON İLE YAPTIĞINIZ BİLDİRİMİ KİME HANGİ SAATDE YAPTIYSANIZ KAYITLARDAN ÇIKARTMALISINIZ.AYRICA BU KARTLARIN VİSA .V.S SİGORTALARI MEVCUT OLUP. BU RİZİKOLAR KREDİ KARTLARI ŞİRKETİ TARAFINDAN SİGORTA TEMİNATI ALTINA ALINMIŞ OLABİLECEĞİ KANAATİNDEYİM.

SİZİN KARTINIZI KULLANDIRAN FİRMALARDA PARASINI HERHALDE ALAMIYORLAR. VE BU KİŞİLEREDE CUZİ BİR PARA CEZASI GELDİĞİ DUYUMUNU ALDIM.

ŞU ANDA BENDE BULUNAN TÜM KARTLARIN O İNCE İNCE YAZAN BÖLÜMLERİNİ OKUYORUM. ÇOĞUNDA KAYIP BİLDİRİMİ YAPTIĞINIZ ANDAN İTİBAREN SORUMLU OLMADIĞIMIZI BİLDİRİYORLAR.
BENİM BİLDİRİM YAPTIĞIM ZAMAN KARTIMIN LİMİTİNİN TAMAMI HARCANMIŞDI.

GARANTİ BANKASI BENDEN BİRŞEY TALEP ETMEDİ VE KARŞI BANKALARADA HERHALDE ÖDEME YAPMADI . ÇÜNKÜ SATIŞI YAPAN FİRMALARIN BANKALARININ SLİPLERDEKİ İMZALARIN KARŞILAŞTIRILMASI İÇİN SLİP KOPYALARINI 7 GÜN İÇİNDE FİRMALARDAN TALEP ETTİĞİNE DAİR YAZILARI YAZDIĞINI VE İMZA TUTMUYORSA HESAPLARINA BU SATIŞLARIN GEÇMEYECEĞİ UYARISI YAZILMIŞDI. ÖRNEKLER BENDE MEVCUT.
TABİ BU FİRMALAR 1 AY SONRA PARALARINI TAHSİL ETTİLERSE ARTIK GERİSİ HUKUKİ BİR DURUM OLDUĞU VE BANKA İLE TÜKETİCİYİ KORUMA İLE V.S. OLAYI ÇÖZMENİZ GEREKİR.

KREDİ KARTI İLE BANKA CÜZDANI, ÇEK ARASINDA NE FARK VAR??
BANKA CÜZDANIM İLE BANKAYA GİTTİĞİM ZAMAN KİMLİKSİZ PARA VERMİYORLAR.

KREDİ KARTINIZIN ARKA YÜZÜNDEKİ İMZA BÖLÜMÜNÜ İMZALAMIŞMIYDINIZ ? BU SORUYA NE CEVAP VERDİNİZ ? ÇOK ÖNEMLİ .

BELKİ SATICININ KİMLİK SORMA HAKKI YOK AMA ( ULUSLARARASI KURAL HERHALDE ) KREDİ KARTININ ARKASINDAKİ İMZA İLE SLİPE ATILAN İMZAYI KONTROL EDEREK MÜŞTERİSİNİ RENCİDE ETMEDEN KARTI DOĞRU KİŞİNİN KULLANDIĞINA EMİN OLABİLİYOR. YOKSA NEDEN O KARTIN ARKASINA BU BÖLÜM KONULMUŞ ? HİÇ DÜŞÜNDÜKMÜ ?

ÇOĞUMUZ AMAN BURAYA İMZA ATMAYALIMDA KARTI KAYBEDİNCE KİŞİLER İMZAMIZI TAKLİT EDİP ALIŞ VERİŞ YAPMASINLAR FİKRİNDEYİZ.

ANCAK BU BÖLÜME İMZA ATMAMIŞŞANIZ. KARTI BULAN KİŞİ BU BÖLÜME KENDİ İMZASINI ATAR VE KİMLİK VERMEDEN , SATIŞI YAPAN KİŞİDE SLİP İMZASI İLE KARTIN ARKASINDAKİ İMZANIN AYNI OLDUĞUNU GÖRÜNCE , KARTI DOĞRU KİŞİNİN KULLANDIĞINA EMİN OLUYOR VE KİMLİK İSTEYEMİYOR.
KİMLİK OLAYI AVRUPADA YOKMUŞ , VİSA, MASTER V.S KART KULLANICISINDAN KİMLİK İSTENMESİNE KARŞILARMIŞ. ÖNEMLİ OLAN KARTIN ARKASINDAKİ İMZA YERİYMİŞ.

BİLGİLERİNİZE SUNULUR

SAYGILARIMLA