Mesajı Okuyun
Old 19-08-2011, 21:57   #2
Konuk

konuyla ilgili çocuk haklarında böyle bir madde buldum bunun üzerinden açılabilir mi dava?Avukat görüşleri aldım fakat kimse buna müdahale edemeyeceğimi iletti.Ana rahminde olan çocuğun yasa tarafından korunma hakkı mevcutken neden ben bunu kendi oğlum için uygulatamıyorum?oğlum 2,5 yaşında erişkin değil hakkını arayamıyormuyum devlet aracılığıyla hakaret davası açamıyor muyum?Devlet oğlumun onuru olduğunu kabul ediyor buna rağmen onur zedelenmesi diyerek açılamıyor mu?Oğluma hakkını aradın sen diyebilmek istiyorum.İlerde araştırırsa bulursa ifadeleri zaten etkilecek tabi bunu istemem ama önlem almak benimki rahatça söyleyebilmek sen zaten kendi hakkını savundun diye bunu söyleyebilmeleyim.

1. Hiçbir çocuğun özel yaşantısına, aile, konut ve iletişimine keyfi ya da haksız bir biçimde müdahale yapılamayacağı gibi, onur ve itibarına da haksız olarak saldıramaz.
2. Çocuğun bu tür müdahale ve saldırılara karşı yasa tarafından korunmaya hakkı vardır.

Böyle maddeler buldum ben onur ve itibarına haksız olarak saldıramaz deniliyor bunun üzerinden gidemezmiyim?

2 seneden beri sizin yol gösterimlerinizle yaptım bazı şeyleri çok teşekkür ederim.Lütfen desteğinizi rica ediyorum.