Mesajı Okuyun
Old 18-01-2011, 18:57   #1
ssahin9

Varsayılan Karı-koca arasındaki dengede kocanın hakları

İyi akşamlar saygıdeğer meslektaşlarım,
Kafama takılan kısımlar olduğu için görüşlerinizi merak ettim. Müvekkilim 1,5 senedir evli ve öğretmen (erkek) olarak çalışmakta. Evlilikteki sıkıntılar süregeldiği için 1 ay önce aralarındaki tartışma sonucu karısı aralarındaki kavganın sesinini telefona kaydettiğini söylemesi üzerine müvekkilim telefonu alırken kadında 1 tane tırnak izi oluşmuş (ki daha sonra kendisinin tırnak izi yaptığını ikrar etmiş, bu arada müvekkilim tırnak yediği için tırnakları bile yok!). Aynı gün hastaneye gidip rapor almış ki raporda sadece tırnak izinden bahsediliyor. Dava açıldı bu arada ve tekrar barıştılar ancak karısı bana düzgün davranmazsan şikayetimi geri almayacağım şeklindeki tehditleri ve sorunların tekrar baş göstermesi neticesinde müvekkilim evi terk etti. Bu arada müvekkilimin babasını, karısının babası arayıp tehdit etti.
Şimdi olaydan sonra benim düşüncem boşanma davasını açmak istemiyorum çünkü karısı da sen davayı aç ki nafakamı alayım diye müvekkilime emirler veriyor. Bende davayı açıp nafaka verdirmek istemiyorum. Bu arada tırnak olayının olduğu gün, müvekkilim polise ifadesini verirken, bende iftira nedeniyle şikayetçi olduğumuzu söylemesini istemiştim. İftira nedeniyle suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Boşanma davasını açmak istemiyorum ve şimdiki derdest dava neticelenince manevi tazminat davası açmak istiyorum. Bu arada müvekkilimin tek istediği ceza davası sonucunda bir şey çıkmadan, karısının tüm ev eşyalarını, takıları bile alıp onu rahatsız etmemesi.
Değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.