Mesajı Okuyun
Old 27-05-2014, 08:31   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma davasında Amerika`ya geri dönüş talebi nasıl sonuçlar vermiştir?

Merhaba, eşim ben ve oğlum eşimin iş kurması amacıyla 2,5 yıl önce Amerika California`dan Türkiye`ye taşındık. 12 yıldır evli olmamıza rağmen çok sıkıntılı ve mutsuz bir evliliğimiz var. Döndükten sonra bu sıkıntılar maddi olanakların ve hayat standardının da düşmesi ile kat be kat arttı. Ben Amerika`ya geri dönmek istiyorum fakat eşim başta ayrıldığımızda gidersin demesine rağmen şimdi önümü kesmeye çalışıyor ve her türlü yasal olumsuzluğu yapacağını söylüyor. Şu an İstanbul`da yaşıyoruz fakat burada bana manevi destek olacak kimse yok. Amerika`da 12 yıl yaşadık ve oğlum orada doğdu ve büyüdü. O da dönmek istiyor. Orada bizi destekleyecek akrabalarım var ama eşim bu konuda çok olumsuz. Oysaki oğlu ile olan ilişkisi de hiçbir paylaşıma dayanmayan kopuk bir ilişki. Gerçekten ne oyun ne bakım konusunda hiçbir paylaşım yok. Böyle bir dava olması durumunda mahkeme ne yönde bir karar alabilir. Benim taşınmama izin verir mi? Artı şu anda eşim durmaksızın fiziksel zararlar konusunda tehditler savuruyor ve bana her konuda hakaret ediyor. Ne yapmalıyım.