Mesajı Okuyun
Old 31-10-2009, 18:33   #1
ayrıntıcı

Varsayılan Acİlll... Şİkayet Yoluna Gİdebİlİrmİyİm

Benim konum yanlışlıklar zinciri sonucu içinden çıkılamaz bir hal alan bir konudur. Alacaklı vekili -İcra Müdürü ve bir hakimin yanlışlıklar zinciridir.Lütfen çok acil yardımlarınızı bekliyorum. 3. Kişi vekili olduğum bir icra dosyasında iik.99 maddeye göre müvekkilimin işyerinde haciz yapıldı alacaklı vekiline istihkak davası açmak için 7 günlük süre verildi. Alacaklı vekili süresi içinde istihkak davasını açtı yanlız bir de icra müdürlüğüne İİK 97 maddesine göre haciz yapılmalıydı diyerek memur muamelesine karşı şikayette bulundu.Bunun üzerine icra müdürü dosyayı incelenmek üzere merciiye gönderdi.Mahkeme İİK 97 göre yapılan haczin devamına karar verdi.Yanlız bu karar müvekkilime veya bana tebliğ olmadı. Alacaklının açtığı istihkak davasıda 97 göre haciz yapıldığı için reddedildi.
Sorum şu ki;
1) İİK 99 maddesine göre haciz yapıldığında dosya kendiliğinden veya icra müdürlüğüne yapılacak bir şikayet ile merciiye gönderilebilirmi.Bildiğim kadarıyla sadece İİK97 maddesine göre haciz yapıldığında dosya merciiye gönderiliyor ve şikayet ise sadece icra mahkemesine yapılabiliyor.
2) İcra müdürünün bu yanlış uygulamasına karşı icra mahkemesinde memur muamelesini şikayet edebilirmiyim
3) Bana henüz tebliğ olmamış olan İİK97 göre yapılan haczin devamına ilişkin kararı tebliğ alıp istihkak davası açabilirmiyim?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler