Mesajı Okuyun
Old 02-09-2004, 23:36   #34
turuncu

merhabalar...
bulunduğum ilin bi ilçesinde hasbelkader bi davam vardı. 9 da adliyede olmam gerektiğinden saatinde ordaydım. Mübaşirin birilerinden gizli gizli para aldığına şahit oldum..Daha sonra bi avukat arkadaşıma sorduğumda "davalar zaman zaman gece 11-12 ye kadar sürüyor, sabahtan akşama kadar beklemek istemiyenler mübaşire 5- 10 milyon veriyorlar, erkene alıyor o da" dedi... Avukatların girdiği davaları zaten erkenden hallediormuş..
Şimdi sizler bunları okurken zaten bu hadiseleri hergün yaşadığınız için rutin geliordur ama hukuka uzak bir kişi olarak rüşvet verilio adliye koridorlarında ve 1 adım atıp duruşma salonuna giriliyor ve adalet aranıyor...Vay anasını olmuştum..
Bu rüşvet sahnesine şahit oluşumun ertesi senesi yine aynı ilçede bulunan avukat arkadaşım halısahaya maça çağırdı...Adliyede çalışanlarla avukatların maçıymış, bir kişi gelemicekmiş rica etti, gittim... Karşı takım 3 hakim, 2 savcı, malum mübaşir ve savcılık kalem müdürü...
Hoş, keyifli bir maç oldu..Dışariya çıktığımızda gördüklerime inanamadım..Mübaşir bey sıfır toyota araba almış, arabanın aldığı kadar gariban savcı-hakim ne varsa doldurdu..Bi de tabir-i caizse lastik yaparak (patanaj) çekti gitti...Emanet arabadır die arkadaşıma sordum...Arkadaşımın da hanımının uzaktan akrabasıymış.. 10 sene öncesine kadar çok fakir bir insanmış...Şimdiki durumunu da görüyorsun dedi...
Bu mübaşirleri gören başsavcı: "ARTIK EMEKLİ OLUYORUM.. JÜBİLEMİ GÜZEL BİR GOLLE SÜSLEYEYİM"demiş ama ...Golün sevincini yaşarken ayağını reklam tabelalarına vururken sakatlanmış ve hastaneye kaldırılmış. Hadise bu kadar basittir..