Mesajı Okuyun
Old 22-08-2006, 16:26   #8
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Ersin VARGÜN
sayın suat ergin, zaten brusk da yetkisiz icra dairesinde takip yaptığını kabul ediyor, sorduğu husus veya amacı buna yapılan itirazın takibi durdurup durdurmayacağı..saygılarımla..bilginize

Sayın Av.Ersin Vargün,

Öncelikle THS' ye hoşgeldiniz. Sayın Brusk takibin yetkisiz icra dairesinde yapıldığını kabul ettiğine göre, ödeme emri iptal edilecektir. Ne zaman iptal edilecektir? Yargılama sonunda iptal edilecektir. Bu arada takibin tedbiren durdurulmasının önemi nedir? Durdurulmasa idi, Sayın Brusk haciz ve muhafaza tehdidi ile alacağını alma ihtimalini değerlendirecekti. Ama sonunda yine ödeme emri iptal edilecekti.Dolayısıyla tazminat veya inkar tazminatı ile mahkum olacaktı. Yargılama ile geçen zaman kaybı da eklenince yapılanın pratikte faydasından çok zararı söz konusu olacaktır.

Oysa yetki itirazı kabul edilip yekili icra dairesinde takip yapılsa(borca da itiraz olmadığına göre)daha kısa ve emin sonuca gidilse sizce daha hukuki olmazmıydı? İlk mesajımda kelime tasarrufu yapıp sadece amacını sormuştum. Yoksa soruyu anladım.

Sayın Brusk
Alıntı:
Ancak biz bu kararın doğru olmadığı inancındayız kambiyo senetlerien mahsus takipte tedbiren dahi olsa takibin durdurulamayacağını düşünmekteyim. Bu konuya ilişkin içtihat arıyorum hepinize kolaylıklar dilerimm.
şeklinde yazdığına göre amacı bilgilenmek değil, dava dosyasına kendi lehine yargıtay kararı koyup tedbiri kaldırmak...

Saygılarımla