Mesajı Okuyun
Old 19-12-2006, 12:53   #12
Kavaz

Sayın nesli-han gibi bende mesleğe yeni başlamış biri olarak her geçen gün düştüğüm karamsarlıktan çıkmaya çalışırken ve her seferinde başarırken(şimdilik)de olsa karanlığa bir adım daha yaklaştığımı hissediyorum.Avukatlık sınavını tartışmaya gerek yoktu,karakter belirleme sınavı yapsınlar da böyleleri yer edinemesin artık bu memlekette. Kendine söz geçiremeyenin adalet sistemi içerisinde ne yeri var?Nereye gitsem karşılaştığım ve genel olarak insanların "sistem bu" dedikleri neyse,ondan nefret ediyorum.İnadım inat!!! Eğer sistem buysa ben bu çarkın dişlisi olmayacağım.İş vermeyen vermesin,gelmezse gelmesin.Aç kalmam.Masamın üzerinde kanunlar ve kitaplar;yetiştirilmemden kaynaklanan;herkese ve her şeye güven duygularım karşında,bastığım her yer raptiye, kurnazlıklarla dolu bir hayat ve bu hayatın izlenimi sonucu gün geçtikçe bakış açımda artan paranoyaklık durumum,karşımda; yolsuzluklar,sorumsuzluklar,işleri savsaklamalar(not; agızında sakızla iş yapan herkes iki kat sinir bozucu)...Sağıma dönüyorum birbirini çarpan çarpana ki bu çarpışmalardan herkes memnun(!),soluma dönüyorum "napıyorsunuz siz orada bir saniye" dediğimde üstüme çullananlar...vs.Hukuk ve adalet savaşı mı vereceğim yoksa kapının dışındakilerle mi uğraşacağım yoksa benden dediğim içerdeki kişilerle mi uğraşacağım,para alıp para mı vereceğim,gidip gelecekmiyim,sırada mı bekleyeceğim hepsi birbirinin içinde ve bu nedenle hep aksayan,geç işleyen işlemler,bozulan bilgisayarlar ve sinirler...
Ben kendi sıkıntımın kaynağını çözdüm.Eğitim alırken bize hukukçu eğitimi verildi.Hiçbir zaman "sistem bu" sözü kapsamındaki "sistem eğitimi(!)" verilmedi.Tam bir Hukukçu olarak yetişen bir kişi, tam hazırlıksız(sistem bakımından) olarak mesleğe başladığında ,ne acı ki ilk önce kendi meslektaslarıyla mücadele içine girmek zorunda bırakılıyor.Bu durumda gün geçtikçe insanı meslekten ve hatta hayattan soğutmaya başlıyor.Artık kendi meslektaşlarıma da şüpheyle yaklaşacaksam;hukuka aykırılığın ilk adımını atan ve son derece normal davranmış gibi de rahat olabilen kişi,benimle aynı mesleği yapacaksa;bırakın sözünü,imzasından bile şüpheleneceksem,o zaman ne anladım ben saygınlıktan,kaliteden,güvenden,aynı meslekten olmaktan...Saygılar...