Mesajı Okuyun
Old 08-04-2007, 08:47   #17
A.Turan

Alıntı:
Yazan Ahu
AHU usa dan bildiriyor:

yuzme sekillerine neden kelebek, kopek, kurbaga gibi isimler koymuslar, kelebek yuzer mi, kopek baligi gercekten kopek ile baligin ciftlesmesi sonucu mu ilk ortaya cikmistir, manda neden sogut dalina yuva yapiyor, mandanin bu agac seciciliginin bir sebebi var mi, avukatlar cubbelerine cep diktirirse hakim ve savcilar da ayni talepte bulunur mu ?
Sevgili Dumurcular,

Gerçekten USA muhabirimiz tam teçhizatlı ve sürekli mastır, yüksek lisans, tez, antitez, sentez gibi işlerle uğraşan ve uğraşmaktan dumura uğramış bir muhabirimizdir.

Bu nedenle bazı konuları merak etmesini normal karışlamak gerekir.
Şimdi soruyor kendisi bakın ne diyor: kelebekler yüzer mi?

Kelebekler tabiî ki yüzer Ahu. Sen hiç ırmak kenarına gitmedin mi ya. Hadi gitmedin Tarsus’ta denizde mi yok. Sizin denizin kelebekleri de mi yok. Hadi yok Adana’da damı kalmadı. İki kelebek alamadın mı geçerken yoldan. Getirip deneme yanılma yöntemini neden uygulamadın. Biz seni taa ömerikalara boşuna mı yolladık. Sen orda ne tezler hatırlıyorsun ki. Hep tezmi hazırlıyorsun peki senin tezlerinin antitezini kim yazacak. Ne istiyorsun milletin kafasını neden bu tezlerle karıştırıyorsun ahu. Neden kelebeklerin yüzmediğini bilmediğini söyleyerek onları üzüyorsun. Kelebek gibi kendini suya bırak derlermiydi hiç bilmeseydi yüzme kelebek. Sen ilk yüzmeyi öğrendiğinde kelebek lafını neden çok duydunğunu da mı düşünmedin.
Bak ben geçen hafta yüzme dersi alırken hoca bana ne dedi. Ne diyecek dediki, kendini kelebek gibi bırakıyorsun suya. Ben de kafamın üstünde bir balon çıkartarak hayal ettim. Kelebeklerin uçuşunu öylece suya attım kendimi. Kelebek yüzüşü harikayıd. Gulu gulu diyorum ama kimse duymuyor beni. Sonra bir el belimden tutup kaldırdı. Ben hala gulu gulu diyordum. Sonra sordum hocam yaf bu kelebeklerin yüzme sitili güzel değil. Baksana hep klorlu su yutuyorsun o sitilde. sen bana en iyisi başka bir hayvanın yüzme sitilini öğret dedim. Şimdi ne anladık buradan demekki kelebeklerde yüzebilir. Peki kelebekler yüzerken su yutarsa ne olur? Bunun cevabını siz düşünün yaf hep benmi düşünücem.
Diğer sorularını da araştırıyorum buldukça cevaplarını yazıcam Ahu. yeterki sen dersine iyi çalış. kafan takılmasın bişiye

En dumurcusundan saygılarımla.