Mesajı Okuyun
Old 21-05-2015, 13:35   #1
Konuk

Varsayılan Eşim benden boşanıyor ve ben hamileyim

Ben 10 aylık evli bir kadınım. Eşimle çok severek evlendik. Ailem ilk başlarda evlenmeme çok mani oldu ama ben yine de evlendim. İlk zamanlar her şey çok güzel di. Taa ki kayın babamın düğünde takılan altınları \'bize ev alacağı vaadiyle\' benden alarak bütçemizin çok çok üstünde ev ve eşyalar almasıyla bizi borcun içine sokması zamanına kadar. Eşimin ailesi her zaman eşimle benim arama girmiş bize özel hayat bırakmamış bizim aramızı bozmuştur. Herşey kaynımın benim bile oturamadığım yeni alınan eve bazı kadınlar getirip birlikte olmasıyla başladı. Ben bundan şikayet etmeye başladığımda kayın babam ve eşimden küfür işiterek hırpalandım. Evliliğimin 3üncü ayından beri her zaman küfür kavga ve itiş kakışa maruz kaldım. Fakat bunları korktuğum için aileme söyleyemedim. Şuan 5 aylık hamileyim ve eşimle kavga ettik. Çenemi sıkarak bana küfürler ederek canımı yaktı sonra da beni ailemin evine bıraktı. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Alınan ev eşimin üzerine olmadığından hak iddaa edemiyorum. Çektiğim onca sıkıntı da cabası. Boşanmak için avukata gidecek yol param dahi yok. Çalışırken eşim maaşımı elimden alıyordu. Şimdi aileme ne diyeceğimi, nereye gideceğimi ve haklarımı yani hiçbir şeyi bilmiyorum. Manevi tazminat davası açabilir miyim. Lütfen yardım edin..