Mesajı Okuyun
Old 22-05-2010, 13:14   #6
umutlaw

Sayin Admin,
Markayi kullanan x kisi sahte marka belgelerini internet uzerine birakmistir tabi bunun farkinda bile degil ve aslinda bir nevi insanlara bakin benim marka tescilim var demek istiyor ancak tabi markanin sadece son kelimesi asil markayla uyumludur, ote yandan bu kisiye yardim ettigini dusundugumuz baska bir sahis ise bilgisayar isleriyle ugrasmakta kendi adina bir sitesi mevcut ancak emailden baska hic bir yol ile cevap vermemektedir, telefonlari adresleri hepsi sahte ve yanlistir, bilgisayarci sahis markayi kullanan sahsin sitesini kurmus ve kendi adina tescil etmis yani Whois lerde boyle gozukyor birde tabi kendi web sitesinde onurla kurdugu web siteler arasinda ilk sirada baska sirketler icin kurup kendi adina tescil eden sirketlerin adlarini ve web sayfalarni siralamis.
Burada cezayi bakimdan markayi kullanan kisi hakkinda suc duyurusunda bulunacagiz ancak markayi kullanan kisinin telefon konusmasi soyle: benim boyle bir web sayfam yok gidin acani bulun! (ne hikemtse web sayfasinda hem markayi kullanan kisinin tescil belgesi hem iki referans belgesi mevcut) ama kisi yok efendim benim bundan haberim yok yani birileri adaminda adini kullaniyormus ancak ne hikmetse parayi adam kazaniyormus! ve tum adreslerde markayi kullanan kisinin adresleri (tabi boyle hayirsever baskasinin kazanmasini istyen insanlarin cok olmasini diliyorum)
Simdi burada bu iki kisi arasindaki bagi tespit ve bu noktada bir sucun ortaya cikip cimadigini merak ediyorum acikcasi bu dosyanin takipsizlik sebebiyle geri gelmesini istemiyorum.
Dusuncelerinizi paylasirsaniz sevinirim.