Mesajı Okuyun
Old 11-01-2007, 20:53   #1
ömer adaleti

Varsayılan TANRI 'dan da mı büyükler ?

Bir alışveriş merkezi,günde binlerce kişi girip çıkıyor,doğal olarak buraya her kesimden,her düşünceden,her meslekten insan da giriyor. Tabiî ki hırsızlar da buralarda cirit atıyor,hırsızlığın savunulacak bir yanı elbet te yok… ama hırsız 12 yaş altındaysa ne yapacaksınız ya da akıl baliğ değilse.Elbette ki görmezden gelemezsiniz, ama bu çocuklara da işkence yapamazsınız,hiç kimse yapamaz. Bu çocuklar için o çok doğal çünkü ana babaları ve çevrelerindeki herkes için bu doğal ve çocuk da etrafında gördüğü yanlışları doğru olarak algıladığından onlar gibi davranıyor,ya da bu çocuğun çevresi, çocuğu bunu yapması için özel olarak eğitiyor,genelde bu şıkkımız doğrudur. Pekala bu şekilde topluma zararlı ailelerin yanında bu çocukların yetişmesine nasıl izin veriliyor ? Evet bir çocuk anne baba şefkati görerek yetişmesi lazım ama bana göre bu çocuklar şefkat görmüyor belki de az para, hiç para ya da çalıntı mal götürmedikleri için dayak bile yiyorlar.Bu çocuklar öyle yetiştiriliyorlar ki yakalanıp karakola getirildiklerinde ‘’Ben 12 yaş altındayım ‘’ diyorlar.Hangimizin çocuğu böyle bir kanunu bilebilir ?
Bu şekilde bir ortamda yetişen çocukların kesinlikle o aileden alınması ve ya şefkat göreceği koruyucu bir aileye verilmesi ya da çok sağlıklı bir şekle çevirmemizin şart olduğu, çocuk yetiştirme yurtlarında,gönüllü hizmet veren şefkatli insanlarla ve aynı şekilde sırf orada aylığını bekleyen görevliler olarak değil de. İçinde çocuk sevgisi olan ve sürekli psikolojik testler den geçirilerek kontrol edilen, görevlilere bu çocukları teslim etmek ve yetiştirmek lazım.
Asıl bilmemiz gereken ‘’ akıl baliğ olmadan,ALLAH’ın bile hesap sormadığı,MELEK kabul edilen varlıklara ‘’ biz nasıl hesap sorarız ?
Hepimiz T.V lerde izledik bir alışveriş merkezinde çok küçük yaşta ki çocuğa nasıl korku ve gözdağı verildiğini.Hangimizin içi kaldırdı o görüntüleri ? sanmıyorum ki hiç birimiz onaylamadık. Evet o küçücük kız oradan bir şeyler almış olabilir,ama ana ,babasını cezalandırmak varken Allahın bile hesap sormadığı o çocuğa hangi vicdan hesap sorar? Hesap soranlar, Tanrı’dan da mı büyükler?