Mesajı Okuyun
Old 20-06-2009, 20:08   #18
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Puresoul
Cok tesekkur ederim, cok mutehassis oldum Sn Erdogan. Aslinda bunlara siir demiyorum ben.. Sanki siir deyince usta sairlerin eserlerine hakaretmis gibi geliyor. Hele hele sairlik bana cok fazla buyuk bir gomlek. Hassaten, Turk Nazim sairlerini oldukca yogun okudugumu inkar etmem. Bununla birlikte edebiyatci degilim, hele Turk Edebiyatina ve dile hakimiyete dair cok eksiklerim oldugunun da farkindayim. . Bu yuzden elestirilmeyi, bir sanatci'nin veya edebiyatcinin tavsiyelerini dinlemeyi cok isterim. Yine de Martin Luther'in dedigi gibi; "Insanlarin ruhsal ve ahlaki egilimlerini degistirmek icin edebiyattan daha etkili bir sanat yoktur.Cunku bir insani oldugu hale getiren sey ogrenimdir. Bu yuzden iyi bir ruhla yazilmis eserler bana uygun goruluyor". Ben de ahlakimi suphesiz edebiyata vukufiyetten degil onu duzeltmek icin ugrastigimi soyleyebilirim. Fakat onun son sozu de onemli benim icin. Yazarken yasamali ki insan ancak ortaya bir ruh cikabilsin, okuyan da bunu hissetmeli.

Siirimsiler, yasadiklarimdan varestedir. Ancak goruldugu uzere hepsi serbest siir. Maalesef edebiyat ve siir bilgisi olmayan biri olarak ortaya ancak bu kadari cikabiliyor. Iltifatlarinizdan cok her turlu katki ve elestiriyi de bekledigimi belirtmek isterim.

Saygilarimla.

İyi ki edebiyat ve şiir bilginiz yokmuş. Ya olsaydı. Şaka bir yana yukarıdaki mesajınızı okumadan şiirlerinizi okumuştum. Herhalde aşırmadır dedim. Çünkü yaşınıza göre kullandığınız dil fazlaca gelir, diye düşünmüştüm. (Eleştiri değil, hayranlık)

Üyemiz olan, Usare1 özellikle ilk şiirinizi görmesin. Bayılacağından eminim. Onu da tanımadan önce, 60 yaşında sanıyordum. Bereket sizin fotoğrafınız var da yanılmadım.

Elinize, yüreğinize, beyninize sağlık. Çok güzel şiirler.