Mesajı Okuyun
Old 23-02-2015, 09:16   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
İyi akşamlar, öncelikle yardımcı olacağınız her değerli bilgi için şimdiden teşekkür ederim... 1 ay önce 15 yaşında ki kızımın velayet davasını kazandım. Gerekçeli karar yazıldı. 15 gün içerisin de karşı tarafın kararı temyiz etme hakkı vardı.. Nitekim anlaşma yoluna gidilmişken bir anda kararı temyiz ettiğini öğrendim. Temyiz dilekçesin de duruşmalı yazıyor. Öncelikle öğrenmek istediğim en önemli konu velayet davaların da temyiz süreci ortalama ne kadar sürer.. 1 ila 2 yıl sürebilir diye bazı duyumlar aldım.. Gerçekten bu kadar uzun sürer mi ? Ve temyiz yerel mahkemenin kararını bozma olasılığı yüksekmidir ? Lütfen bu konular da beni aydınlata bilir misiniz ? Şuan gerçekten çaresiz kalmış bir anneyim, bir tarafta bu kadar uzun bir süre daha babayla kalmak istemeyen bir çocuk var.. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim....

Merhaba
Velayet kararları kesinleşmeden icraya konamaz; yargıtaydan gelecek kararı beklemeniz gerekecektir. Ne zaman geleceği belli olmaz. Temyiz mahkemesinin bozma olasılığı dosyaya bakmadan söylenemez. Kolaylıklar dilerim.