Mesajı Okuyun
Old 17-02-2007, 17:50   #1
mitrha

Mesaj dershane kaydında imzalanan sözleşmenin iptali

bir sorum var:daha dogrusu bu sorun bizim komşumuzun başına gelmiş ben bir şeyler yorumladım ama yanlış yönlendirmek istemedim..
komşumuz dershaneye kayıt yaptırmış ve kayıt yaptırırken sözleşme imzalatmışlar.ama şu anda komşumuz dershaneden ayrılmak istiyor,hem maddi sebeblerden dolayı hemde zaman açısından dershaneye yetişemiyor..dershane yönetimine bildirmiş ama oradakilerde sözleşmeyi iptal edemeyeceğini sölemişler çünkü sözleşmenin maddelerinden biri şu şekilde:sözleşme ancak tayin,şehirden ayrılma gibi durumlarla resmi evrakla ispatlanmak suretiyle iptal edilebilir.dershanedeki yöneticiler komşumuza taksitleri yatırın 1 yıl içinde istediğiniz zaman bu hakkınızdan faydalanıp derslere devam edebilirsiniz demişler...ama daha önce bir kaç öğrenci dershaneden ayrılabilmiş.dershaneye bunu bildirdiklerinde onların sözleşmesi yoktu sadece senet imzalamıştık sizin hem senediniz hem sözleşmeniz var demişler.bu çok mantıksız bir yaklaşım değil mi?bu sözleşmenin iptal edilebilmesi için yapılması gereken prosedür nedir?hangi hukuki sebebleri öne sürerek sözleşme iptal edilebilir?bilgileriniz için şimdiden teşekkürler...