Mesajı Okuyun
Old 11-02-2007, 21:07   #10
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Meltem Saka
Merhabar Batur77 yukarıda ki yazını okudum benim sana bir sorum olacaktı. Bir arkadaşım da kendi isteği ile üniversiteden ayrıldı. Kendi isteği ile ayrıldığı halde af çıkması halinde geri dönmesi mimkün olabilir mi? Bu konuda bilgi verebilirsen çok sevinirim. Umarım hedeflerine ulaşırsın.Bol şanslar.

Selam,
Affin kapsamina bagli benimkisi buyuk bir sans oldu, 2005 yilinda hukumet cok genis kapsamli bir af cikartti, dediler ki kendi istegi ile ayrilmis olsun veya okul yonetimi tarafindan atilmis olsun ve alttan kac dersi olursan olsun hicbir onemi yok ancak 2000 senesinden sonra okullarindan bu tur nedenlerle ayrilmis olanlar aftan yararlanarak geri donebilir dendi, ben 2003'te ayrilmistim bu kapsama girdigim icin geri donebildim. Af denilen olay nerdeyse her 4-5 senede bir bazen de daha kisa araliklarla cikabiliyor, onemli olan kapsaminin ne olacagi, senin arkadasin bundan sonraki cikacak muhtemel bir afta kapsamina dikkat etmeli, bazi aflarin kapsaminda mesela alttan kac dersi olursa olsun gibi bir sinirsizlik yok, alttan sadece 5 veya daha az dersi kalanlar yararlanabilir seklinde cikabiliyor veya kendi istegi ile cikanlar degil okul tarafindan atilanlar ya da sadece ornek veriyorum 2002-2005 arasi atilanlar seklinde sinirlandirilabiliyor. Boyle bir ornekte arkadasinin okuldan ayrilirken alttan aldigi ders sayisi benimki gibi 28 tane ise gecmis ola, bunlara dikkat etmek lazim. Turkiye gibi bir ulkede gercekten hicbir sey belli degil, disiplin yok curume fazla o yuzden lehinize olmasi acisindan iyi takip edin ederim.

Saygilar