Mesajı Okuyun
Old 25-12-2006, 17:52   #1
Canavar Avukat

Varsayılan Hukuk alanında yüksek lisans yapmak - Not Ortalaması

Merhaba arkadaslar,
Okulumu daha yeni bitirdim bu arada bu forumu da yeni kesfettigim ve begendigim icin araniza da yeni uye oldum.
Bilgi almak istedigim konu icin biraz kendim hakkinda bilgi vereyim; hukuk fakultesine 1995 girisliyim 2003 senesinde okulu bitiremedigim icin onlar beni atmadan kendi istegimle ciktim. 2005 yilinda gectigimiz sene genel af cikti ve okula donerek sadece 3 sinav hakkinda 28 dersimi de vererek 1 hafta once okulu bitirdim. Yasim 29. Ustumden buyuk bir yuk kalktigini hissetmekle birlikte biraz da egitim konusunda hizimi alamamis kendimi doymamis hissediyorum su an belki 11 sene sonunda mezun oldugum icin ben napacagim simdi psikolojisi icerisinde boslukta hissettigimden de olabilir; o 28 dersi 3 sinav hakkinda vermek icin gosterdigim gayret disinda calisma hayatimda hukukla bir alakam olmadi, ozel sirketlerde iyi pozisyonlarda 7 sene kadar calistim, sirf bu aftan okulu bitirmek icin isten ciktim herseyden vazgectim aksi halde bu aftan da yararlanamazdim. Fakat acikcasi hukuk hakkinda cok fazla bilgim yok ne staj ne pratik hicbir sey.
Hukuk alaninda yuksek lisans yapmak istiyorum, not ortalamasinin iyi olmasi istendigi durumlarda bunun bir problem teskil edecegini dusunuyorum acikcasi. siz neler onerirsiniz ? Tecrubeli arkadaslardan nasil bir vizyon olusturulmasi gerektigi hangi pencereden hayata bakmam gerektigi konusunda biraz fikir istiyorum. Babamin isi nedeniyle yurt disinda uzun sureler kaldigim icin anadilim kadar iyi ingilizcem var biraz almanca ve yunanca da biliyorum. Aslinda yurt disinda yuksek lisans dusunuyorum bunun bir sebebi de yurt disina yerlesmeyi amaclamak ama bunu karsilayacak butcem hic yok. Cok da uzatmak istemiyorum kelimelerimi, onerilerinizi nacizhane fikirlerinizi benimle paylasirsaniz cok mutlu olurum.

Tesekkurler
Saygilarimla,
Batur