Mesajı Okuyun
Old 29-05-2007, 18:57   #26
polis_ibrahim

Bana göre parmak izi suçluların alınır demeyin lütfen; çünkü parmak izi sadece suçluların alınmaz. Ölmüş bir kişinin veya kimliğini tesbit edemediğimiz kişilerin parmak izleri alınır.

Bakın sayın hanımlar ve beyler parmak izi sadece kişiye ait bir dna şifresidir ve ait olduğu kişinin kimliğini sizlere verebilir.

Size bir olay anlatmak istiyorum. Senesini tam hatırlamıyorum. Yaşım genç olduğu için sizlere tam bilgide veremiyorum. Ama şunu olayı anlatmak istiyorum :

kişi otostop çekerken araçla geçen bir başka biri bu otostop çeken şahsı aracına alır beraber yola devam ederler ancak şöförün kontrolü kaybetmesi aracı yoldan çıkarıp kaza yapmasına neden olur. Araç yanar ve içindekilerle birlikte. Araçta sıkışan kişiler yanarak can verirler. Kimlik tesbiti için olay yerine giden polis ekibi şöförü araçtan çıkarır. Etrafı bantlarla çevirip koruma altına alır. Daha sonra yetkili bilirkişiler gelip bölgeyi inceler ancak ortada bir sorun vardır : Sorun aracın içinde bulunan diğer kişidir. Çünkü üzerinden kimlik belirtecek birşey çıkmaz. Sadece parmak izi kalır kimliğe dair. Sizce Polis kayıtlarında bu kişinin parmak izi olsa bu kişi ne durumda olurdu?