Mesajı Okuyun
Old 26-10-2007, 15:35   #11
ahmetyılmaz

Anladığım kadarı ile bir anlam karışıklığına sebep verdim.
Olayı baştan anlatıyorum ve anlam karısıklıgını gıdermeye calısıyorum Sayın Ergin

Müvekkilim A, B ye borçlu olup, B müvekkilim A hakkında 2001 yılında ıkı adet ıcra dosyası açmak suretıyle icra takibi başlatmıştır ve bu takıp kesınlesmıstır
Bu arada bu dosyaların alacaklısı olan B'den alacaklı oldugunu ıddıa eden C, B hakkında ıcra takıbı baslatıyor ve muvekkılım A'nın borclu oldugu icra dosyalarına 89/1 hacız ıhbarnamesı gonderıyor.
soz konusu hacız ıhbarnamelerınden sonra 3. şahıs C'nin vekili D muvekkılden alacağını bır kısmı cek bır kısmı nakıt olarak alıyor ve buna ılıskın makbuz verıyor.
Muvekkılın alacaklı bu arada C 'nın alacaklı oldugu dosyalar ıle ılgılı olarak takıbın ıptalı davası acıyor ve bu takıpler muvekkıl odemeyı yaptıktan sonrakı bır tarıhte ıptal edılıyor
Aradan 6 yıl gectıkten sonra , müvekkilin alacaklısı olan B 'nin söz konusu dosyaları yenilediği, muhtarlık kanalı ıle teblıgatın yapıldıgı ve takıbın kesınlestıgı ogrenılıyor
Dosyaların ıncelenmesinde , muvekkıl A tarafından Avukat D'ye yapılan ödemelerin dosyalara yansıtılmadıgı ve gorunmedıgı anlasılıyor.
Şuan için ıkı adet ıcra dosyasında borclu gorunen muvekkılım hacız tehdıdı altındadır...
Şımdı avukat D ve 3. şahıs C hakkında ceza hukuku acısından hangı suclama ıle şikayette bulunabılır söyleyebılırmısınız?
Saygılar