Mesajı Okuyun
Old 24-10-2002, 17:11   #7
Admin

Varsayılan Ynt: Boşanmak Çok Mu Zor ?

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: ADNE
Bana bu konuda CİDDİ yardımları olabilecek mutlaka birileri vardır!

Size bu konuda ciddi yardımı olabilecek biri elbette danışacağınız bir avukattır.

Benim merakımı celbeden husus aylık 300 milyon nafakayı gerçekten çok mu bulduğunuz? Elbette eşinizin bu nafakayı sadece kendisi için mi yoksa hem çocuk hem kendisi için mi istediğini bilemiyorum ancak ikinci ihtimalin doğru olduğu varsayımından hareket edersek kanaatimce aylık 300 milyon iki kişinin geçimi için çok bir miktar değil. Maaşınızdan geriye kalacak 350 milyonu siz kendiniz için yeterli görmezken, bu miktardan daha azının iki kişi için (üstelik biri çocuk) yeterli olmaması gerekir diye düşünüyorum.

Ancak nafaka konusunda mutabık kalıp kalmamanız da pek birşey ifade etmeyecektir, zira boşanma davası bittikten sonra dahi nafaka miktarının değişmesi (=artma veya azalma ama uygulamada elbette hep artma) için her iki tarafında da her zaman yeni dava hakkı var. Kısaca siz bugün için X TL nafaka konusunda mutabık kalarak boşansanız dahi, bundan 1 yıl sonra bunun Y kadar arttırılmayacağının garantisini alamazsınız.. Daha fazla bilgi için lütfen bir avukata danışınız..