Mesajı Okuyun
Old 14-01-2014, 10:00   #1
Konuk

Varsayılan çocukla kişisel ilişki ve mahkemeye verilen yanlış adres

iyi günler,

yaklaşık 2 ay önce eşime boşanma davası açtım. mahkemeye verdiğim adreste hiç oturmadım. eşim işteyken evi terkedip davayı açarak ailemin yanına gittim. şiddete dayalı olduğu için eşime 3 ay verdiğim yanlış adresten uzaklaştırma kararı, bana ve kızıma nafaka ile ayın 1. ve 3. pazar günleri eşimin kızımızla kişisel ilişki kurması kararlaştırılmış. eşim gittiğimden haberi olmadığı için kayıp başvurusunda bulunmuş ve ailemin yanında olduğumu bildirir ifademide karakola bildirdim ve takipsizlik çıktı. sormak istediğim şu.

1-eşim kızımızla kişisel ilişki için icra yolu ile verdiğim yanlış adrese giderse ve orada olmadığım tutanaklaştırılırsa velayette etkili olurmu?
2- her ne kadar mahkemeye yanlış adres versemde polise ifade verip ailemin yanında yani şuan oturduğum adreste olduğumu söylediğim için bu benim için bir dayanak olabilir mi?
3-her şekilde ifade vermiş bile olsam mahkemeye yeni adresmi bildirme zorunluluğum var mı?
4-eşimin bir defa memurlara tutanak tutturması yeterli olur mu? yoksa her görüş gününde gelip tutanak tuturma zorunluluğu var mı?