Mesajı Okuyun
Old 04-06-2009, 14:40   #1
Konuk

Mesaj eşimin başka bir kadınla ilişkisi

Merhaba, Bu ikinci evliliğim nedeniyle 1. dereceye düşmeden emekliliğimi istedim. Emekli olunca çalışırken aldığım maaşım yarıya düştü. Yaşadığım şehri bırakıp, eşimin yaşadığı başka şehirdeki ilçeye gidip yerleştim. Türlü fedakarlıklarla evlendim. 2. yılda eşimin hiç yoktan açtığı boşanma davası ve ayrılık nedeniyle çok üzüldüm. Eşimle bir araya gelebilmek için çok uğraştım. Boşanmak istemiyordum. Eşimin açtığı boşanma davası reddedildi. Davanın reddinden sonra eşimin, yaşça kendisinden hayli küçük başka bir kadınla imam nikahıyla beraber yaşamaya başladığını öğrendim. Fakat bu birliktelik eşim boşanma davası açmadan öncemi, sonramı başladı bilmiyorum. Boşanma davasının reddinden sonra, Cumhuriyet Savcılığının soruşturması neticesinde eşim ve imam nikahıyla beraber yaşadığı kadın hakkında Sulh Ceza Mahkemesi'nde "aralarında evlenme olmaksızın evlenmenin dinsel törenini yaptırmak suçu" ile dava açıldı. Delil yetersizliğinden beraat ettiler. Dosya halen Yargıtayda. Eşimin açıtığı boşanma davasının reddinin kesinleşmesinden itibaren 3 yıllık sürenin dolması ve arada başka bir kadın olması nedeniyle şiddetli geçimsizlikten boşanma davası açmak zorunda kaldım. Eşimin başka bir kadınla ilişkisinin eşimle birlikteliğimiz sırasındamı yoksa eşimin boşanma davası açmasından sonramı başladığının hukuk yönünden bir önemi varmı? varsa ne gibi bir önemi var. İlginize şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım.