Mesajı Okuyun
Old 11-03-2017, 22:42   #1
Konuk

Varsayılan Velayet değişir mi?

Merhaba

Devam eden boşanma davasında velayet bana verildi. Yargıtay karşı tarafın temyizi üzerine kararı benimde güven sarsıcı hareketlerim olduğu gerkçesiyle bozdu. Telefon kayıtları dolayısı ile. Karşı taraf ikinci kez yargıtaya taşıdı. Bu sırada ben başkası ile gayri resmi evlendim ve bir çocuğum oldu. Çocuk resmi nikahlı eşim üzerine kaydedildi ve karşı taraf nesebin reddi davası açtı. Şuan oda devam ediyor. Bu esnada karşı taraf çocuğum olduğu için zina ve haysiyetsiz yaşam sürmeye dayalı yeni bir dava açtı. Davada velayeti de talep etmiş. Eski davada sadakatsiz yada güven sarsıcı hareketlerde bulunduğum gerekçesiyle bozulan yargıtay kararınıda eklemiş ve şuan zina ettiğimi, öncede sadakatsiz yada güven sarsıcı harekette bulunduğumu bu nedenle birden fazla oluşan eylemin haysiyetsiz hayat sürme koşulunun oluştuğunu ve velayetin tarafına verilmesini talep etmiş. Burada eski dava henüz kesinleşmemişken yargıtayın verdiği karar mahkemede uyduğu için sadakatsizliği yada güven sarsıcı hareketi kesinleştirmiş olur mu? Gayri resmi beraberliğim ve devam eden davadaki yargıtay katarı sonucu talep etiği şekilde velayeti alabilir mi? Bu eylem haysiyetsiz hayat sürme olarak algılanır mı? Eski dava kesinleşmeden yeni davada velayeti isteyebilir mi?
Ayrıca davada nafakanın kaldırılmasınıda talep etmiş. Nafakayı başkası ile olan gayri resmi birlikteliğimden dolayı yeni davaya bakan hakim kaldırabilir mi? Bu sırada ödediği nafakayı geri alabilir mi?
Çocuğumu vermek istemiyorum. Açıklamalarınız için şimdiden sonsuz teşekkürler