Mesajı Okuyun
Old 22-11-2008, 16:11   #68
ALİ RIZA KARABUĞA

Varsayılan sayın meslektaşım

Alıntı:
Yazan duha
saat mazereti gönderdiğim halde x yer
hakimi dosyamı düşürmüş ben zabıttan bir fotokopi almak için dosyaya bakarken hakim bana oradan laf atarak dosyamı düşürdüğünü söyledi
yeni duruşmanın saatinin bize uygun verilmesini talep edincede siz avukatsınız ben hakimim siz bana emir veremezsiniz herkes haddini bilsin diyerek azarladı benim onu şikayet etmem gerekirken o beni şikayet etti bu durumda ne yapılabilir hakimin avukat kimliğini küçümseyerek hakaret etme hakkımı mevcut
benim de başıma buna benzer bir olay geldi. olay şöyle ceza duruşmasına kovuşturmanın genişletilmesi talebinde bulundum. Ancak hakim kabul etmedi daha sonra bu beyanımı üç defa tekrar ettim. Ancak hakim yine kabul etmedi. Bir anlamda benim sanık vekili olarak savunma hakkımı kısıtladı. Bunun yanında benim için önemli bir beyanı söyledi. O beyan ise ben 100 defa da bu talebi yineleseniz 100 defa reddedeceğim ifadesidir. Daha sonra müvekkilim hakkında ceza verdi. Sonradan zaptı incelediğimde hakimin bu beyanının zapta geçmediğini gördüm. Hakime nedenini sorduğumda bana ben bu beyanı şifahi söylediğini söyledi ne yapmalıyım.