Mesajı Okuyun
Old 08-06-2006, 00:12   #48
Gemici

Alıntı:
Yurdum erkeklerinin büyük yüzdesinin yanında kadınların da büyük yüzdesi benim gibi düşünüyor.

Alıntı:
Hoşunuza gider veya gitmez, ifadelerimi sayfaya saygısızlık olduğunu düşünür veya düşünmezsiniz ama bir gerçek var ki, yukarıda alıntı yaptığınız ve bana ait o cümleyi kırsala gitmeye gerek yok, yaşadığım Ankara' nın göbeğinde yani Kızılayda, anket olarak, yüz kişiye sorsanız 95' i benim gibi düşündüğünü ifade eder. Sizde buna inanın.

Alıntıda belirtilenlerin Türkiyenin gerçeklerinden oluşundan site üyelerinden hiç kimsenin bir kuşkusu olduğunu zannetmiyorum. Konu hakkında yazanların çoğunun da bu gerçeği bildiğini düşünüyorum. Eğer bu acı gerçeğe rağman yazıyorlarsa, benimle aynı fikirde olmıyanlara fikrimin doğru olduğunu kabul ettiririm düşüncesinden değil herhalde; Çok çok konu hakkında şimdiye kadar kafa yormamış birkaç kişinin kafasında N E D E N ? diye bir soru işaretinin belirmesini sağlamak ve insanları konu üzerinde düşünmeye davet etmek düşüncesindendir. İnsanlar tarafından gerçekleştirilen tüm gelişim ve değişimlerin temelinde düşünce ve bu düşünceyi harekete geçiren 'Neden ve Niçin' soruları ve bu sorulara verilen cevaplar yatar.

Yüz kişiden 95inin bir olaya doğru demesi o olayın doğru olması ve o kişilerin doğru düşündüğü anlamına gelmez. Bu türden olayları anketlerle veya çoğunluğun fikri ile değerlendirmek her zaman doğru sonuca da götürmez(Anket sonucu gerçekten yüzde doksanbeş mi olur bilemiyeceğim). Çoğunluğun düşüncesine bakılmış olsaydı, çağımızın çoğu diktatörü en büyük haklılardan sayılırdı. Olayları değerlendirirken çağdaş uygarlık, demokrasi ve azınlıkların haklarına verilen önem noktasından hareket etmek gerekir. Çağdaş uygarlığın bu gün geldiği nokta kadınları toplumsal alanda erkeklerle eşit görüyor ve onlara erkeklerin sahip olduğu hakları tanıyor. Biz kadınlarımıza diğer konularda eşitlik tanıyoruz, onları çok seviyoruz, onlara hürmetimiz var, ama cinsel konuda hadlerini bilsinler eşitlik olmaz düşüncesi kadını ve kadın haklarını ciddiye almamaktan öteye birşey değildir.

Bu bizim kültürümüzde yoktur, başka ülkeler dejenere olmuştur, onun için onlar bize ters düşen şeyleri yapıyorlar gerekçelerini kabul etmek imkansiz. Avrupanın tarihine bakarsanız bizde şimdi olan birçok olayın oralarda'da bir zamanlar var olduğunu görürsünüz. Batı bizim şimdi bulunduğumuz noktayı gerilerde bırakmış. Bizim kültürümüzde yoktur, öyleyse kadınları erkeklerle eşit olarak görmem demek, batının ortaçağ düşüncesini günümüz Türkiyesinde savunmaktan başka birşey değildir.

Almanlar kadınlara layık gördükleri 3 K yi bırakalı seneler olmuş; KKK(Kinder, Küche, Kirche) yani çocuk, mutfak ve kilise çağdaş Alman kadını için tarihte kalmış kavramlar.

Bizim'de toplum olarak Kadın kısmının karnından sıpayı, sırtından sopayı eksik etmeyeceksin, düşüncesinden ayrılıp, kadını iyi ve kötü yanları ile artısı ve eksiği ile bir insan olarak görmemizin zamanı geldi derim.

Saygılarımla