Mesajı Okuyun
Old 27-08-2007, 15:34   #27
Av.Bulut

Önemli

Hukukçular arasında bu konunun tartışılması çok ilginç.Bana etrafımdaki insanlardan gelen bir soru bu ve açıklamama rağmen anlıyamıyorlardı üstelik onlara göre bir suçluyu savunmayı düşündüğüm için benda suçlu gözüyle bakıyorlardı.Hukukçuların görüşlerini okuyunca diğer insanların anlamamalarını yadırgamadım.Öncelikle müvekkilimden gerçeği anlatmasını isterim.Hukuk davalarında bile müvekkil bilerek yanlış bilgi veriyor bu da ilerde sorunlar çıkarınca kendi hatasını kabul etmeyerek suçu size yüklemeye çalışıyor.Müvekkilimin olayın faili olması mesleki açıdan beni rahatsız etmez.Sonuçta yapabileceğim manevralar kanunla sınırlı ve karşı tarafla silahlarımız eşit.Meslektaşlarımında belirttiği gibi suçu değil sanığı savunuyoruz,suçu sabit bile olsa sanığın içinde bulunduğu durum,yaş yada akıl hastalığı gibi cezayı etkileyen unsurlara göre hüküm kurulmasını talep ediyoruz.Kimseye sütten çıkmış ak kaşık muamelesi yapılmıyor.Benim bu konuda tek istisnam var o da çocuklara karşı cinsel istismar suçudur.Bu suçla yargılanan bir sanığı savunamam.