Mesajı Okuyun
Old 09-02-2007, 13:50   #1
avyesimcarikci

Rahatsiz Avukat Olmadiği Halde Avukatim Diyerek İş Takip Edenler

Arkadaşlar başlığı nereye açacağmı şaşırdım öncelikle yanlış yere de açmış olabilirim yönetici meslektaşlardan özür diliyorum .
Konu çok vahim aslında geçen haftalarda bir arkadaşımın vasıtası ile böyle bir kişi ile tanıştım. Kişi hukuk fakültesinden mezun ol(a)mamış ancak
" avukatlıktan emekliyim" diyor, çeşitli şirketlerin danışmanlığını yapan ama herhangi bir baroda kaydı olmayan birisi. Danışmanlığını aldığı şirketlerin çeşitli davalarını mahkemelerde takip edip duruşmalarına -ve tabiiki kendisi giremediğinden nasıl bir emeklilikse bu avukatlıktan hiçbir baroda kaydı da yok- herhangi şekilde tanıştığı avukatları sözleşme imzalamaya yanaşmamak suretiyle çalıştırmaya çalışıyor. Ayrıca telefonları da avukat .... diyerek açıyor.Ben şu hakimi tanıyorum sınıf arkadaşım şurda yüksek tanıdıklarım var geniş hacimli işlerim var vs vs gibi konuşmalar yapıyor.
Çok sinirbozucu bir durumla karşıkarşıyayız. Mesleğimizin tekel hakkı nerede ? Adliye önündeki arzuhalciler bir nebze azaldı maalesef bitmedi bir de böyle tiplemeler var piyasada . Bu konudaki hertürlü yorumunuzu bekliyorum. Ne yapabiliriz . Ben açıkçası önce Baroya şikayet etmeyi düşünüyorum. Şimdiden yorumlarınıza teşekkürler.