Mesajı Okuyun
Old 07-01-2013, 04:38   #32
Selma1375

Çözüm avukatlık mesleği hak ettiği yerde değil

ARİSTO'nun yazdıklarına tamamen katlıyorum. Hakimleri bilemem ama toplumda muhtelif çevrelerde avukat algısı aynen söylediği gibi. Hatta hakimler nezdinde de böyle olabilir büyük bir ihtimalle. İcra Müdürlüklerinde de öyle, hiç de görmezden gelmeyelim ki ''Aristo yanılıyorsun''diyenlere sözüm. Kendim tanık oldum bir icra müdürlüğündeki memurun avukatı nasıl azarlarcasına cevap verdiğine, konuştuğuna ve de avukatın işini halledebilmek uğruna nasıl alttan aldığına. Avukat çaresiz, öyle davranmasa o memur aslında zaten yapması gereken işini yapmayacak ya da yavaşlatacak. Bu da avukatın muhtelif zararlarına neden olacak. Örneğin müvekkili karşısında mesleğini hiç de iyi yapamayan, beceriksiz durumuna düşecek. Benim anlamadığım bu şekilde davranma cesaretini o memur nereden alıyor, hizmetini kötü yapması ya da yapmamamsının neden bir yaptırımı yok. Hatta icra müdürü kendisi dahi bir avukat odasına girdiğinde yüzüne bakarak konuşmaktan imtina etmektedir. Daha çok olaylara tanık oluyoruz da bu sayfalara sığmaz. Özellikle icra müdürlüklerindeki davranışlar konusunda BAROLARIN BİR ÇÖZÜM ÜRETMELERİNİ UMUTLA BEKLİYORUZ.ARİSTO RUMUZLU MESLEKDAŞIMIN DÜŞÜNCELERİNE YÜZDEYÜZ KATILDIĞIMI TEKRAR BELİRTİYORUM.