Mesajı Okuyun
Old 11-05-2006, 18:21   #11
Brusk

Bir müvekkilime arkadan çok hızlı gelerek çarpan davacı kendi kusuruyla bu tarafik kazasına sebep olmuş ve hemen kaza sonrasında tutulan Trafik Tespit tutanağında arkadan hızla gelen aracın ani fren yapmasına rağmen 17 metre fren izinin olduğu tespit edilmiş ve netice itibariyle 8/8 kusurlu bulunmuş. Olay bu şekilde gerçekleştikten yaklaşık 1 ay sonra olayın mağduru ve kazada tamamen kusursuz olan müvekkile mahkemeden bir celp geliyor. müvekkilin kendisine tebliği edilen dava dilekçeni okudum hayretler içinde defalarca okudum ve okuduklarıma inanamadım. Bir Trafik kazasının oluşumunda %100 yani 8/8 asli ve tam kusurlu olan kişi dava açarak utanmadan meydana gelen zararını kazada hiçbir kusuru bulunmayan müvekkilimden talep ediyor. Neyse dava devam ederken merakla bende yapılacak keşifte nasıl bir sonuççıkacağını bekliyorum. Bekleen gün geldi keşfe gittik Allah Allah bilirkişi diye emekli bir trafik polisinin geldiğini gördüm. Bu kişi yani olayda bilirkişi olarak görev yapacak kişi keşif sırasında okadar ehlikeyf bir adamki biz tanık dinlerken gidip hemen yakınımızda bulunan bakkaldan kendisine sigara alacak kadar rahat bir insan...Sonuç noldu biliyormusunuz...Bu zatı muhterem değerli bilirkişi(utanmaz herif) 8/8 kusuru davacıdan alıp tamamen kusursuz olan davalı müvekkiel yükledi...İnsaf yaa Arkadan çok hızlı gelerek hatta 17 merte fren izi tespit edilen ve hatta şehiriçinde bu hızı yapan bir kişinin keşif sonrasında kusursuz çıkması beni deliye döndürdü...(teknik bir konuda %100 yanılmanın olması mümkün değildir)Yani bilirkişilik müessesesi dediğiniz zaman aman dikkatli olun ben kesinlikle bu kurumu sürekli eleştiren ve bunun karşısında olan biri olmuşumdur hep