Mesajı Okuyun
Old 27-04-2006, 14:14   #2
Av. Zeynep TÜFEKÇİ

..... Ticaret Mahkemesinde tanık olduğum bir olay:

Davacı Banka ( tam olarak hatırlamamakla birlikte yaklaşık 1.000.000 YTL ) Kredi borcunu dava etmiş, davalı vekili 600.000 YTL tutarında ödeme olduğunu iddia ile makbuzlarını dosyaya ibraz etmiş. Bilirkişiden rapor alınmış, Bilirkişi Banka Kayıtlarını incelediğini, dosyaya makbuzları sunulmuşsa da banka kayıtlarında ödemelerin görünmediğini, banka kayıtlarının esas alınması gerektiğini bildiren raporu Mahkemeye ibraz etmiş. Duruşmada Davacı Vekili banka kayıtlarında 600.000 YTL ödeme yapıldığının göründüğünü belirtiyor ve ödeme miktarını kabul ederek, bu miktarı atiye bıraktığını söylüyor. Mahkemede bu beyan doğrultusunda aynı Bilirkişiden ek rapor alınması kararını veriyor ve tabi davalı vekili itiraz ediyor: " Efendim Bilirkişi Banka Kayıtlarını incelediğini ödemelerin görünmediğini beyan etmiş, şimdi davacı banka vekili ödemelerin banka kayıtlarında göründüğünü ikrar etti, demek ki Bilirkişi banka kayıtlarını incelemeden rapor tanzim etmiş, aynı Bilirkişiden rapor alınmasını kesinlikle kabul etmiyorum."
Davacı Vekili araya giriyor" Avukat bey biz Bilirkişiye Banka Kayıtlarında eksik bildirimde bulunmuşuz, Bilirkişinin hatası yok"
Davalı Vekili " Efendim ara kararda; sunulan belgeler ve dosya üzerinde değil, Banka Kayıtlarında üzerinde inceleme kararı var"
Nihayet Hakim " Avukat bey, bu işler böyle yürüyor biliyorsunuz, yaz kızım bilirkişiden Ek Rapor alınmasına....."

Gülelim mi ağlayalım mı?