Mesajı Okuyun
Old 07-06-2008, 11:12   #1
Konuk

Mesaj Boşanma Davasi Vekalet Ücret Tarifesi

merhaba.eşimle uzun zamandan beri anlaşamadığımız için boşanmak istiyorum.ama boşanmadan önce ne yapmam gerektiğini bilmek için bir avukata başvurdum.
avukata sorunlarımı anlattım ve ne yapmam gerektiğini sordum. 4 çocuğum olduğunu eşimin 1 trilyona yakın mal varlığı olduğunu, ama resmi bir kurumda çalışmadığını kendimize ait evimizin olmadığını,eşimin bana şiddet gösterdiğini, daha önce aldattığını fakat elimde rapor kanıt v.s olmadığını ailemin başka şehirde benim başka şehirde olduğumu ve eşyalarımın yarısınıda olsa almak istediğimi söledim v.b.
avukat bana eşinle boşanma konusunda konusmadan önce dava aç malları elden çıkarmaması için tedbir davası aç dedi ki!mal kaçırma dediğimiz olay olmasın. sonra eşine anlat dedi. eşine ilk evvel dava açtığını söyleme.
istediğin eşyaları eşin bir ara şehir dışındayken bir cargoya verip memleketine yolla çocuklarını al ve çık git dedi.
eşin ozaman senle uzlaşmak için peşinden gelecektir dedi
aslında banada mantıklı geldi ama eşimden çok korkuyorum .
birden evin bomboş oldugunu görürse yani ben çocuklar eşyalar.cinnet geçirip bana zarar vermesinden korkuyorum
ama bir an önce kendime yeni bir hayat kurmam lazım çünkü
4 çocukla ailemde yaşıyamam boşanırsak eşimle bir daha yüzleşemem çünkü zarar verir bana yani eşyaları ilk etapta almalıyım. sizce bu taktik doğrumudur ? yada daha mantıklı bişey varmı ?

başka bir sorum daha olacak siz değerli avukatlarımıza ; görüştüğüm avukat ilk etapta harç parası olarak benden 500 ytl getirmemi istedi,boşanma davası içinde 1,5 milyar istedi artı eşimden koparabilecekleri mallarımızın yarısından %10'unu dava sonuclanınca alırız dediler bana biraz çok geldi açıkçası.ve davanın 9 ay falan sürebileceğini zor bir dava olduğunu sölediler. peki dava en az 1 sene içinde gerçekleşmez ise ne yapabilirim ?
SAYGILAR