Mesajı Okuyun
Old 01-03-2021, 09:30   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Merhaba değerli meslektaşlarım,
Mesleğime yeni başladım ve henüz uygulamaya yönelik hiçbir tecrübe kazanmadan büromu açtım.İlk davamı sizlerin değerli görüşlerinizi almadan açmak istemedim.Şöyle ki,
Müvekkilim hizmet tespit davası açmak istiyor.1988 yılında 1 ay süreyle bir inşaat şirketinde çalışmış.İşe giriş bildirgesi elimizde mevcut.Fakat sigorta primi bir gün bile yatmamış.Bu sebeple hak düşürücü süreye tabi olmadığını (?) öğrendim. İşe giriş bildirgesinde işverenin unvanı'En-ka İnşaat Taahüt Ticaret Ltd.Şti. yazıyor.Adresi de Mithatpaşa Cad. 58/16 Kızılay-Ankara yazıyor. Ticaret sicil gazatesi unvan sorgulama bölümünden bu unvanı sorguladığımda sonuç çıkmıyor.Google 'a yazdığımda da Enka 'yla başlayan farklı unvanlar görüyorum.Bu durumda,
1-Davalı olarak göstereceğim unvandan nasıl emin olabilirim?
2-Hak düşürücü süreye tabi olmadığı konusunda yanılmıyorum değil mi?
3-Tanık olarak yargıtay hep bordrolu tanık istemiş,Tbb eğitim videolarında bordrosuz tanıkların da dinletebileceği belirtilmişti.Bizim iki tane bordrosuz tanığımız var.Bunun dışında her hangi bir belge vs. yok.Hakim bordrolu tanık bulsa bile -çalışma süresi 1 ay olduğu için-bizim müvekkili hatırlama ihtimali az.Bu konuda önerileriniz var mıdır?
Sayın Kübranur ZAMKI DEDEOĞLU;

1-Sosyal Güvenlik Kurumu'na Bilgi Edinme Yasası kapsamında, müvekkilinizin işvereni olan ve sicil numarası muhtemelen hizmet dökümünde görülen firmanın tam unvanını sorabilirsiniz.

2-İşe giriş bildirgesi verildiğinden hak düşürücü süre konusunda yanılmıyorsunuz.

3-Mevcut delillerle davayı açmanızı öneririm. Ayrıca sunduğum bağlantıyı incelemenizi öneririm:http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=26904

Saygılarımla...