Mesajı Okuyun
Old 24-08-2011, 10:50   #2
AV.ŞEYMA

Sayın meslektaşım;
Size katılıyorum. İtiraz ile duran bir icra takibi işlem görmeden nasıl takipsizlikten düşer??? Ancak benimde başıma geldi. İcra dosyası içine dava açtığıma dair dilekçe sunmadığım ve bu hususta icra dairesinin bilgisi olmadığı gerekçesi ile dosyanın takipsizlikle düşürüldüğü söylendi. O dönem de acil ivedi iş olduğu için tekrar yenileme harcı ödemek suretiyle takibi yeni esas vererek açtık. İcra hukuk mahkemesine işlemi şikayet etmedim. Fakat şu yolu izlemeyi düşünmüştüm. İtirazın iptali davasının görüldüğü mahkeme takipsizlikle düşen icra dosyasını mutlaka incelenmek üzere istemiş ve zimmetle dosya içerisine almıştır. Bu İcra Müdürlüğünün zimmet defterinde ve hatta dosya içinde dosya teslim tesellüm belgesi ile de kayıtlıdır. Bu gerekçe ile düşürülen bir takip için icra müdürlüğü yapmak istediğiniz işlemini reddetiğinde icra mahkemesine şikatet eder ve dosya hakkında itirazın iptali davasının açıldığını , İcra Müdürlüğünün dosya nedeniyle bu durumdan haberdar olduğu ve duran takipte işlem yapılamamasının alacaklı olarak kusurunuzun olmadığını belirterek şikayette bulunabilirsiniz. KOlay gelsin...