Mesajı Okuyun
Old 13-07-2006, 22:42   #3
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sn. tractatus;

Banim için birincil sorun ceza avukatlarının işlerinin azalması değil. (kuşkusuz ki bu da önemlidir. Geçimini sağlayamayan bir avukatın hali ne olur?) Bu açıdan bakarsak artık insanlar hakim çocuğu olan avukatlara iş veriyorlar. Buna karşı çıkmak gibi bir şansımız yok. Bir insana hakim çocuğusun avukatlık yapamazsın diyebilir miyiz?

Banim açmak istediğim tartışma sistemin nasıl doğru bir biçimde oturtulacağının tartışılması.

Bu arada bir açıklamada bulunayım. Ben bir ceza avukatı değilim. Şu anda elimde sadece bir ceza davası var. Ben sistemin birlikte yaşadığına inanan bir avukat olarak bu kadar gereksiz tartışmaları açıyorum.İnsanlardan dinliyorum, meslektaşlarımın sorunları benim de sorunumdur diye bakıyorum.

Sistemin birlikte yaşadığından kastım: Hukuk kuralları içinde yer alan hiç bir maddenin diğerini yadsıyacak şekilde konulmaması/yorumlanmamasıdır. Ceza hukuku ile ilgim daha çok bu açıdan orteye çıkmaktadır. Kuşkusuz bir de olsa davalarımın da etkisi var. Ama bu ara buna da özen gösterilmiyor.

Saygılarımla.