Mesajı Okuyun
Old 04-10-2011, 17:53   #31
eser_29

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Üniversite öğrenciliğim döneminde 3 yıl memuriyet yapmış biriyim. Dolayısıyla memuriyetin ne olduğunu/olmadığını gayet iyi bilebilecek bir meslektaşınızım.

Memuriyetim ziraat teknisyenliği idi ve çok az riskle fazla çalışmadan maaşımı alırdım. Kimilerini rahatsız etmeyebilecek olan bu durum beni rahatsız ederdi. Monoton, üretime herhangi bir katkı sağlamayan bir memur olmak açıkçası bana uygun değildi. İstifa edip stajımı başlattım. Birçok sıkıntı ve zorlukların ardından (maddi, manevi) şu an kendi işimi yapan bir avukatım ve mesleğimi seviyorum.

Bu bir tercih meselesidir. Görünen o ki, memuriyet yapmadığınız için pişman gibisiniz.

Ben değil ama ailem gayet pişman.

Ben hala yol yakın iken arkadaşa "kimilerini rahatsız etmeyebilecek" olan memuriyeti seçmesini tavsiye ediyorum. İlla hukuk alanında olacağım diyorsa da hakimlik-savcılık sınavlarını deneyebilir.

Sn. by dinçer; ramazan ayında iftara 20 dakika kala, elinde litrelik su, ramazan pidesi ile eve 5 dakika yolun kala haciz mahalline sırf bir memurun ego tatmini için gidip orada memurun memuriyetini yakabilme (alaşağı edebilme değil ) ihtimalin var iken sırf işverenin söz konusu icra dairesi ile arası açılmasın, işler aksamasın diye tutanağa imza atıp dönünce anlatmanın kâr etmediğini görmüş oluyor insan.

Bu mesleği kora kor yapmak gerekiyor. Aksi halde ya vicdanen rahatsızlık hissedip niye şunu yapmadım diyorsun ya da duyarsızlaşıp avukatlıktan uzaklaşıyorsun.