Mesajı Okuyun
Old 27-05-2009, 14:05   #6
av_fguz

Bence hukukçu okumayı yazmayı iyi bilen ve sonucunda da iyi anlamayı bilen kişidir.Ya da öyle olmalıdır diye düşünüyorum.Bir çok forumda öyle yazılar görüyorum ki yazanların hukuk fakültesi mezunu olup olmadığını merak ediyorum.Hızlı yazarken belki bir harfin yerine bir diğerine basıp hatalı bir kelime yazabiliriz ve bu da gözümüzden kaçabilir.Buna bir diyeceğim yok.Ama çoğu meslektaşımın dilbilgisi kurallarına uymadan yazdığını görmek üzücü.
Ben ders olması bakımından imla kurallarına uymayanlar güme gitsin seçeneğini işaretledim.Çünkü yazdığımız dilekçe ve ifade kabiliyetimizin avukatlık mesleğine kattığı artılar azımsanamayacak kadar çoktur.Bir forum başlığında görmüştüm bir arkadaşımız "iyi dilekçe iş bitirir" yazmış katılmamak elde değil.Ayrıca bazı arkadaşların mesajlarında bir büyük harf sonra bir küçük harfle yazıldığını görmüştüm.Acaba bilgisayarın buna ilişkin bir ayarı mı var diye düşünmeden edemedim.Bu da bana tuhaf gelen bir yazım şekli idi aslında.Düzgün konuşup düzgün yazan meslektaşlar görmek dileğiyle.