Mesajı Okuyun
Old 14-03-2011, 14:42   #1
Konuk

Varsayılan dava/ evden atıldık haklarım nelerdir?

merhaba öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim.ben 10 yıllık evli ve 1 kız çocuğu annesiyim.kamuda çalışıyorum eşim ise özelde.bundan yaklaşık 6 ay önce kızımın gözü önünde eşimden şiddet gördüm fakat karakola gitmedim.darp edildiği bilen ve izleri gören arkadaşlarım var.ve darp olayından sonra 5 ay kayınvalidemle kaldım.eşim bu zaman zarfında benim bütün eşyalarımı evden tahliye etti.yani attı.bende kolileyip kaldırdım.çalıştığım için eşyalarımın çoğunu kullanamadım bu sebepten dolayı.kendi adıma tüketici kredisi çekmiştim kart borçlarını ödemek için onu ben ödüyorum ve kızımın kreş parasınıda ben veriyorum.bana maddi hiç bir desteği yok.telefonla beni arayıp anlaşalım diyor. bende anlaşmaya gitmiyorum tazminat ve kızıma nafaka istiyorum.son bir aydır annemlerdeyim kızımla beraber.anlaşmazsam krediyi zanet paşa paşa ödersin diyor. nafakada vermem diyor. sorum şu anlaşmaya gitmeyip tazminat ve nafaka davası açsam sonuç ne olur.bizi evden atan o darp eden o.haklarım neler öğrenebilirmiyim.teşekkürler