Mesajı Okuyun
Old 12-08-2013, 01:16   #4
Gemici

Alıntı:
Yazan Konuk
Oncelikle sorumu cevapladiginiz icin tesekkur ederim sali gunku terminimiz mahkemede degil jugendamt ta bana familienhilfe cocugu ne zaman gorebilecegimle ilgili plan yapacaklarini ve bu durumlari konusacagimizi soylediler ancak yinede huzursuzum sizinde dediginiz gibi alinmasi icin butun nedenler ortada insallah allah beni bu aciyla sinamaz

Sayın Konuk,
Şimdiye kadar yazdıklarınızdan çocuğun Sizin yanınızda yaşadığı sonucunu çıkarıyorum.
Böyle olunca da cocugu ne zaman görebilecegimle ilgili plan yapacaklarini ve bu durumlari konusacagimizi söylediler ifadenize bir anlam veremiyorum.
1. Ortada gecikmesi tehlike doğurabilecek acil bir durum yoksa ve çocuğun menfaati tehlikede değilse Jugendamtın çocuğu elinizden alma durumu söz konusu olamaz benim düşünceme göre. Çünkü çocuğun Sizden alınması için genelde mahkeme karar verir. Diğer bir olanak çocuğun Sizden alınması için yapılan bir teklifi imzalamanızdır. Jugendamt Size bu türden bir teklifte bulunursa, imzalamadan önce iyi Almanca bilen, daha doğrusu konudan anlayan birisine danışmanızda fayda var. Jugendamt böyle bir teklifte bulunduğunda imza atmaktan kaçınırsanız, Jugendamt mahkemeye müracaat edip mahkemenin karar vermesini istiyebilir.
2. Plan yapacaklarını demenizden 'Hilfeplangespräch'ı anlıyorum. Hilfeplangespräch(Yardım planı konuşması): Jugendamt, Familienhilfeyi(aile yardımı) üstlenecek kurumun temsilcisi ve Sizin bir araya gelerek hangi türden bir yardım gerektiği konusunda yapacağınız konuşma anlamına geliyor.

Saygılarımla