Mesajı Okuyun
Old 15-12-2011, 10:49   #28
Av. Musa TAÇYILDIZ

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Sayın Gemici ile aynı kanaatteyim. "mış" gibi yapmaktan, "gibi" görünmekten ve "geçiştirmekten" dem vurularak yazılan mesajları birçok meslektaşımıza kötü örnek teşkil edecek tarzda değerlendirmeler olarak görüyor ve doğru bulmuyorum. "Ne var yani, işler bu şekilde yürümüyor mu, gerçekçi olalım" şeklinde yaklaşımlar sadır olabilecekse de "hayır, bu şekilde ancak gününüzü -belki- kurtarırsınız ama itibarınızı sağlayamazsınız" demek istiyorum.

Saygılarımla..

Ben siz ve Sayın Gemicinin bu konuda biraz acımasız davrandığınızı düşünüyorum üstad. Kendi adıma söylediklerim biraz espri biraz da gerçek. Ayrıca bunlar mış gibi görünmek değil araştırmak için vakit kazanma yolları. Ne yani sizler önünüze gelen her sorunun cevabını biliyor musunuz? Üstelik bizlerin daha yolun başında olduğunu da unutuyorsunuz. Bu siteden de defalarca okudum, tecrübeli meslektaşlarımdan da defalarca duydum; "bir konuyu araştırmadan net birşey söylemeyin en iyi bildiğiniz konu olsa bile" diye. Bizimkisi araştırma için zaman kazanmaktan başka birşey değil ayrıca gerçekten tüm bilgileri yüzyüze almadan, belgeleri yada dosyayı söylemeden de net cevap verilemez diye düşünüyorum. Tekrar söylüyorum gerçekten acımasız olmuş yorumlarınız. Saygılarımla