Mesajı Okuyun
Old 09-11-2010, 22:53   #6
Emre GENÇ

Bu sınava girmedim zaten 4.sınıf öğrencisiyim ama bu sınava girmiş kazanmış veya kazanamamış birçok kişiden aldığım telkinler Emre daha erken diyor.

Hukuka yeni başlamış 1.sınıf öğrencilerinin bir kısmı şimdiden çalışmaya başlıyım ipin ucunu bırakmıyım tavrı ile başlar ama zamanla final-vize-büt çokgenleri içinde böyle bir sınavın varlığını dahi unutur Zaten 4.sınıfa gelene kadar görülen dersler müfradatın nerdeyse yarını oluşturur ki 3 yıl boyunca müfredatın yarısına hadi daha iyimser olalım 3/5ine çalışmak bana pek mantıklı gelmiyor.

4.Sınıfa gelmiş hukukçuların ise ilk önceliği bence okulu uzatmadan mezun olup biran önce hayata atılması gerekiyor. Mesela kendi okulumda son sınıfa gelip de okulu uzatan tonla adam tanıyorum hal böyleyken 4.sınıfta bu sınava çalışmak bir koltuğa 2 karpuz almaya çalışmak gibi olsa gerek...

Yapan ve başaran yok mudur elbette vardır zaten bunlar salt objektif doğrular değil ama benim görüşüm bu yönde.
Bir hakimlik sınavı mağdurundan duyduğum şu cümle bu kararı vermemde önemli etken oldu; ben sınava 4.sınıfın başında çalışmaya başladım, mezun olalı 2 yıl oluyor hala da çalışıyorum

Herkesin gönlünce olması dileğiyle...