Mesajı Okuyun
Old 12-07-2019, 12:53   #1
Konuk

Önemli Velayetin Değiştirilmesi - Görüş Günlerinin Düzeltilmesi

Merhabalar. 22.03.2019 tarihinde kesinleşen anlaşmalı boşanma davası sonucu 3,5 yaşındaki oğlumun velayeti anneye yani bana verildi. Eski eşimin geçmişte aldatmaları oldu ancak ben anlaşmaya giderek biran önce boşanmanın olmasını istedim. Kararda herayın 1.ve 3. haftası cumartesi sabah alıp pazar akşam getirmesi yönünde. Ancak çocuğum küçük olduğundan ve baba özlemi duymasın ve babasını unutmasın diye salı perşembe ve pazar günleri almasına müsaade ettim. Boşanma sonrasında yengesiyle bi birlikteliği olduğunu öğrendim ama böyle bişeyin olabileceğine inanamadım. Fakat 3 gün önce başka bi kadınla birlikte olduğunu ve kadınla çocuğumu görüştürdüğünü öğrendim. Kadının resmini gösterdiğimde oğlumun o kadının evine gittiğini sözledi. Bende eski eşime rica ettim çocuğumu herkezle muhatap etmemesini ve alış günlerini artık kafasına göre karar vermemesini ve görüş günlerini azaltarak yavaş yavaş karara göre almasını söyledim. Oda velayet davası açacağını elinden geleni yapıp çocuğumu benden alacağını söyledi. bende madem öyle yapıcaksın alabiliyosa polisle gelip alabileceğini söyledim. Ben çalışıyorum ve çocuğuma annem bakıyor. Okul dönemi geldiğinde kreşe vermeyi düşünüyorum. Bakımı ve menfaatini etkileyecek hiçbirşey yok. Velayet için dava açsa sonucu ne olur. Nolur yardımcı olun