Mesajı Okuyun
Old 29-10-2007, 13:04   #148
Av.Nebi

Alıntı:
Yazan stalin
sevgili arkadaşlarım ve degerli büyüklerim: yeni üye olduğum için bu ilk mesajımı bilhassa ,mensubu oldugum selcuk unv. hakkında yapmak istedim.. 2.sınıftayım. unıversıtemızı guzel sanıyordum taki Ankara'ya ,Cumhurbaskanlıgı secımlerı yapıldıgı sıralardaki gıdısıme kadar .. Allah'ım her yerde vekiller, makam aracları hele hele o kutsal çatı TBMM, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay; bizim kitaplardan okuduklarımızı onlar resmen yaşıyorlar.. bir hukukcu için biçilmiş bir kaftan Ankara şehri. Ayrıca Ankara Hukukta 29 prof var bizde 9-11 sanırım.. elbette dersi akıcı ve güzel anlatmak makamla alakalı degıldır ( Örnek : yrd doc Okan Tasar ) ama ne bileyim onlar yarışa bizden cooookkkkk ileride baslıyorlar. Bu konuda lütfen bana birileri yardım etsin.. Çünkü o manzara aklıma geldikçe acayip moralim bozuluyor..

Öncelikle başarının devamını diliyerek bir iki şey söylemek isterim. Sanırım sen biraz fazla hassas bi arkadaşsın Ankara hukuk mezunlarını direk TBMM ye yada Danıştaya almıyorlar merak etme hala şansın var ( Hatta TBMM' ye giren bazı arkadaşları hapisten alınıp o kutsal dediğin çatıya konulduğu için sanırım onlara göre baya şanslısın ) Kitaplarda okuduğunu şeyleri Ankara Hukuk' da okuyanlar nasıl yaşıyor pek anlamadım ? önünden makam arabası ile geçince dersleri için bi faydası oluyo mu bilemiyorum ?
Okul meslek için elbette çok önemli. Fakat okuduğun okul da Türkiye genelinde ilk 5 içinde olan bi okul kıymetini bil derim . Hocalara gelince; evet fazla Prof. olmadığı doğru fakat şu an zaten ün yapmış Proflar Özel Üniversitelerde ders veriyor canını sıkma Senin yapacağın inanmak ve çok çalışmak gerisi gelir . Selamlar...