Mesajı Okuyun
Old 10-04-2017, 05:39   #1
sevgii

Varsayılan tekrar evlenmek ve velayet??

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum...
Benim 2kızım var biri 7,5diğeri 3,5yaşlarında 4sene önce eşim başka bir kadını tercih edip evi terkedip gitti ve gidiş o gidiş hiçbir şekilde bizimle bir bağlantı kurmadı.şimdiki yaşadığı bayandan da 2çocuğu var ben çekişmeli açtığım davadan çok uzudığı için yorulup anlaşmalı boşanmayla sadece kızlarımın velayetini isteyerek boşandım (ki kendisi asla nafaka vermem dedi) .şimdi yeniden bir evlilik yapmak için nişanlandım ve eski eşim haber yollamış yeniden evlilik yaparsam mahkeme açıp kızların velayetini alıp kendi yanınada değil kızlarımın babannesinin bakması için bırakacağını söylemiş,
ayrıca eski eşim,araştırdım devlet bir yasa çıkartmış öz babaları kızlarının üvey babayla yaşamasını istemezse mahkeme açıp anneden alabilir.
sorularıma lütfen açık bir cevap verirseniz çok sevinirim kızlarıma 4senedir hem annelik hem babalık yaptım büyük kızımı en son 3,5yaşında gördü küçük kızıma ben hamileyken terketti hala da daha görmedi mahkeme canlarımı benden alıp böyle bir adama verir mi kızlarımı??